Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Agresyvių šunų mada nesukontroliuojama

2011 rugpjūčio 22 d., Pirmadienis, 16:53

Agresyvių šunų kontrolė Lietuvoje nepakankama – tuo įsitikinę gyvūnus gelbėjančių ir globojančių organizacijų atstovai jau ne vienerius metus siekia pakoreguoti galiojančią tvarką, kuri šiuo metu labai skylėta.

Šiomis skylėmis sumaniai besinaudojantys agresyvių šunų augintojai beveik nesugaunami: vadovaudamiesi oficialia tvarka dauguma jų kontrolę garantuojančioms institucijoms nekrinta į akis. VšĮ Gyvūnų registracijos centro duomenimis, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje šiuo metu yra užregistruota beveik 1 500 agresyvių šunų augintojų. 450 jų – vien Kaune.

„Dabartinė tvarka tokia, kad iš esmės Lietuvoje niekas nežino, kiek yra žmonių, laikančių agresyvius šunis. Oficialūs duomenys netikslūs. Agresyvūs šunys Lietuvoje veisiami be jokios kontrolės, dovanojami, pardavinėjami turguose, internete – visur jų pilna. Agresyvių šunų savininkai, nors tai uždrausta, rengia šunų kovas, pjautynes“, – sakė Gyvūnų globėjų asociacijos narė Džiuginta Vaitkevičienė.

Šios asociacijos nariams, taip pat beglobių gyvūnų Kaune kontrolę atliekančios bendrovės „Nuaras“ darbuotojams ne kartą teko susidurti su „draugiškais“ lankytojais, norinčiais pasiimti globoti šeimininkų neturinčius katinus ar mišrūnus šunis. „Atėję pasiimti neva dovanojamų gyvūnų iš tiesų jie šiuos vargšus ketina įmesti į voljerus pas savo šunis“, – žiaurią kasdienybę atskleidė Gyvūnų globėjų asociacijos savanorė.

Straipsnio tęsinį skaitykite www.15min.lt/naujiena/augintiniai/kita/agresyviu-sunu-mada-nesukontroliuojama-177-85893

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu