Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Beglobiai gyvūnai laukia savo valandos

2011 rugpjūčio 26 d., Penktadienis, 10:10

Gyvūnus globojančių įstaigų atsovai pasakoja, kad šeimininkai dažniausiai patys atveža palikti savo augintinius.

Tačiau yra ir tokių, kurie išmeta gyvūnus į gatvę. Iš policijos pareigūnų pastarieji dažniausiai sulaukia tik įspėjimo. „Gyvūnas nėra kalėdinė dovana, jis turi tapti jūsų šeimos nariu visam gyvenimui“, – primena veterinarijos gydytoja J. Gustaitienė.

Gyvūnus globojančių įstaigų atstovai pasakoja, kad beglobių gyvūnų skaičius pastaruoju metu mažai kinta.

Gyvūnų globos tarnybos „Pifas“ Klientų informavimo skyriaus koordinatorė Aida Ramonienė teigia, kad į jų įstaigą kreipiasi daugiau tų, kurie pastebi beglobius gyvūnus ir prašo padėti.

„Tačiau yra ir tokių, kurie nori atiduoti savo gyvūnus. Dažniausia priežastis – šeimininkas mirė ir nėra kam pasirūpinti, arba gyvūnas atsiveda palikuonių, tuomet žmonės suklūsta po fakto, kad reikia jais pasirūpinti. Jie nenusiteikę auginti juos iki pakankamo amžiaus ir ieškoti, kam galės padovanoti. Dažniausiai požiūris toks – jūs esat gyvūnų globos tarnyba, jūs jais ir pasirūpinkite“, – sako A. Ramonienė.

Tuo metu Lietuvos gyvūnų globos draugijos Kauno skyriaus pirmininkas Karolis Masilionis pasakoja, kad nemažai skambina tų, kurie praneša apie benamius augintinius, bet didžioji dalis šeimininkų savo augintinius į globos namus atveža patys.

„Dažniausiai sako, kad išvažiuoja į užsienį, pakeičia aplinką, kas ten žino, gal meluoja, kad gražiau atrodytų. Juk senesnis šunelis kitą kartą padaro ir nešvarumų; jaunuoliai susiranda savo draugus, drauges, tuomet šuniuko irgi nebereikia, visko yra. Pavyzdžiui, ketvirtadienį atvežė pusantrų metų staforšyrą. Prieš porą trejetą mėnesių kalbėjo, kad už jokius pinigus jo neatiduotų, o dabar jau sakė, kad nebeturi galimybės laikyti“, – dėsto pašnekovas.

Anot K. Masilionio, didžioji dalis šeimininkų atvežę augintinį slepia tikrąsias priežastis ir nepasako blogybių.

„Tai, ką mums pasako apie šunis, mes pakartojame naujam šeimininkui, o paskui skambina ir sako, kad apgavome, visai ne toks šuniukas, apie kokį pasakojome“, – teigia jis.

Į Vilniaus gyvūnų globos namus taip pat dažniausiai šeimininkai savo augintinius atveža patys. Pasak bendrovės „Grinda“ Vilniaus miesto gyvūnų globos namų vyriausiojo veterinarijos gydytojo Vlado Masiulio, priežastys įvairios: vaikams alergija, atsiranda vaikelis ir pan. Kiti atveža užmigdyti senus ar ligotus augintinius.

 

Toliau skaitykite www.balsas.lt/naujiena/229738/beglobiai-gyvunai-laukia-savo-valandos/1

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu