Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Geri norai gali pakenkti, arba kaip elgtis radus laukinių gyvūnų ar paukščių jauniklius

2011 rugpjūčio 22 d., Pirmadienis, 16:44

Gamtoje – jau vėlyvas pavasaris, daugelio paukščių pirmosios vados jau yra išsiritusios ir paaugusios, kai kurie jaunikliai (didžiųjų ančių, pilkųjų žąsų, juodųjų strazdų) jau palieka lizdus. Dauguma paukščių jauniklių iš lizdų iškeliauja dar nemokėdami skraidyti.

Tai natūralus elgesys – lizde dideli jaunikliai kelia daug triukšmo ir visi iš karto gali tapti plėšrūnų aukomis. Palikę lizdą jie tyliai laukia su maistu atskrendančių tėvų ir dauguma iš jų išvengia pavojų. Panašiai yra ir su laukiniais žvėreliais. Briedžiukai jau yra 2–3 savaičių, pasaulį išvydo jau antroji šiemet kiškių vada, voveriukai jau irgi savarankiškesni.

Pastarąjį mėnesį į Gyvūnų globėjų asociaciją skambina vis daugiau Lietuvos gyventojų ir praneša, kad rado laukinių paukščių ir žvėrelių jauniklių. Žmonės teiraujasi, ką tokiu atveju daryti, kuo tuos jauniklius šerti. Dažniausiai manoma, kad rastieji jaunikliai yra našlaičiai ir jiems reikia globos.
GGA nuotr./Bebriukas
GGA nuotr./Bebriukas

Radę paukščio ar kokio kito gyvūno jauniklį neskubėkite jį imti į rankas. Neretai mažylių tėvai yra netoliese ir tik pabūgę žmonių bei norėdami neišduoti, kur yra palikuoniai, pasitraukia tolyn. Todėl neimkite tuoj pat bejėgių mažylių, nepadarykite klaidos, nes parsinešę namo ir pašėrę netinkamu pašaru, tik pakenksite laukinei gamtai, o jei ir išauginsite, nelaisvėje užaugusiems mažyliams nebebus įmanoma sugrįžti į gamtą. O už tai, kad tik dėl noro pasidžiaugti jaunikliais pasiėmėte juos į namus, galite būti nubausti administracine bauda, kadangi kištis į laukinę gamtą draudžiama. Gamta protingesnė. Tad nedarykite už ją išvadų. Neretai paukščiai ir žvėrys palieka nesveikus jauniklius. O tų nesveikųjų reikia ir plėšriesiems žvėrims ir jų jaunikliams kaip maisto.

Jei gamtoje aptikote paukščių ar žvėrių jauniklių, pirmiausia nuošaliau būdami stebėkite, ar jie yra sveiki, ar nesužaloti. Jokiu būdu jų nelieskite, niekur neneškite, nemaitinkite, mat laukiniam gyvūnui geriausia laukinėje aplinkoje. Jauniklius palikite toje pat vietoje ir pasišalinkite. Žmonės neretai ne iš blogos valios, o iš nežinojimo kišasi jauniklį į užantį ir vežasi namo. Tačiau būtų kur kas geriau, jei prie tų mažylių ateitumėte po kokių 1–2 valandų. Jei jie tėvų tikrai palikti likimo valiai ar tėvai žuvę, tikrai išgirsite, kad, pavyzdžiui, paukščiukai alkani, pamatysite, kad stirniukas ar šerniukas nusilpęs. Žmogaus pagalba būtina tik tuomet, jei paukštis yra sužeistas arba jauniklio nebegali prižiūrėti tėvai.

Straipsnio tęsinys www.15min.lt/naujiena/augintiniai/kita/geri-norai-gali-pakenkti-arba-kaip-elgtis-radus-laukiniu-gyvunu-ar-pauksciu-jauniklius-177-100054

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu