Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Gyvūnų globa Lietuvoje: kas nubaus neatsakingus šeimininkus?

2011 rugpjūčio 22 d., Pirmadienis, 15:57

Karačiūnų sodų bendrijos Vilniaus pakraštyje, II Svirnų kaimas kelyje iš Ukmergės į Anykščius – tik dvi iš daugelio vietų, kuriose gyvenančių žmonių kiemuose dažnai netikėtai padaugėja kačių ar šunų. Šeimininkai nusibodusius augintinius iš automobilių išstumia tiesiog pakelėse, tikėdamiesi, kad jie ras naujus namus gyvenvietėse. Jeigu bus patvirtinti nauji Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo pakeitimai, atsiras galimybė susekti ir bausti gyvūnus „pametusius“ šeimininkus. Tačiau gyvūnų gerove besirūpinančių organizacijų atstovai įsitikinę, kad apsukruoliai pasinaudos įstatymo spragomis.

„Nuseksinti“ gyvūną – prievolė ar požiūrio klausimas?

„Toks jausmas, kad gyvūnų priežiūros srityje esame XIX amžiuje“, – savo patirtimi dirbant su pamestais gyvūnais ir bendraujant su juos laikančiais šeimininkais pasidalijo gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ savanorė Tautmilė Stanevičiūtė.

Jeigu bus patvirtintas Gyvūnų globos įstatymo pakeitimo projektas, žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu bus laikomas ir baudžiamas sąmoningas jų padarymas bešeimininkiu ar bepriežiūriu, jų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas.

Keisis pavojingų veislių šunų auginimo taisyklės, bus kuriama nauja gyvūnų ženklinimo ir registravimo sistema. Projekto rengėjai įsitikinę, kad šiuo metu galiojanti teisinė bazė, reglamentuojanti gyvūnų globą, laikymą ir naudojimą, yra nepakankama, neatitinkanti šiuolaikinių reikalavimų.

Nors įstatymo redakcijai rengti buvo sudaryta ekspertų grupė, įstatymo rengimo darbo grupėje dalyvavusi gyvūnų priežiūros centro „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė atkreipė dėmesį, kad paruoštas projektas visai ne toks, kokį jį išleido darbo grupė. Esą atsirado nemažai į protingumo, ekonominio naudingumo ir viešojo intereso sritis netelpančių reikalavimų.

Gyvūnų globėjus vienijančioms asociacijoms nerimą kelia planai reguliuoti gyvūnų populiaciją: griežtinamos veisimo sąlygos jiems priimtinos, bet nerimą kelia požiūris į kastravimo būtinybę.

„Darbo grupė siūlė kastruoti visus gyvūnus, kurie nėra skirti veisimui. Taip būtų užkirstas kelias niekam nereikalingų gyvūnų atsiradimui – juk būtent dėl jų mūsų gatvės ir kiemai pilni bešeimininkių gyvūnų.

Deja, to naujojo įstatymo projekte neatsirado: girdėta nuomonių, kad toks punktas neįmanomas, nes pažeistų tiek gyvūnų, tiek jų savininkų teises. Tačiau Belgijoje privaloma kastracija galioja ir sėkmingai vykdoma“, – aiškino Gyvūnų globėjų asociacijos atstovė Jūratė Šeškevičiūtė.

„Privaloma kastracija nėra logiška: žinau daugybę žmonių, kurie niekada neveisia laikomų gyvūnų, bet ir nenori jų kastruoti. Aš savo augintinių taip pat nekastravau.

Mes laisvi žmonės, turime teisę turėti pažiūras“, – privalomą kastraciją nelogišku sprendimu vadino įstatymo pataisų darbo grupėje buvusi viešosios įstaigos „Pifas“ direktorė, „Gyvūnų apsaugos fondo“ vadovė Brigita Kymantaitė.

Tuo tarpu gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ savanorė Tautmilė Stanevičiūtė pasakojo per savo darbo praktiką pastebėjusi, kad netgi kai kurie veterinarai nenori sterilizuoti savo laikomų kalių, nes jos praras tam tikras savybes, o tai, kad augintinės bene kas pusmetį atsiveda po naują šuniukų vadą, laiko pačių keturkojų problema.

„Mums dar toli iki Australijos požiūrio. Ten dabar plinta raginimai: „Nuseksinkim“ savo gyvūnus, nebeveiskim jų, nes pasaulyje jų daugiau nei žmonių.

Daugiau skaitykite www.alfa.lt/straipsnis/12067672/Gyvunu.globa.Lietuvoje..kas.nubaus.neatsakingus.seimininkus.=2011-08-07_15-57/

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu