Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Kaune vaduojami dešimtys vandens telkiniuose prišalusių paukščių

2011 rugpjūčio 22 d., Pirmadienis, 16:59

Trečiadienį nuo ryto Gyvūnų globėjų asociacijos nariai ir savanoriai darbavosi Nemune, kur prišalo dešimtys žiemoti Lietuvoje likusių gulbių, ančių ir kitų vandens paukščių.

Išvaduoti nusilpusius gyvūnus pavyko tik naudojant kirvius ir laužtuvus. Savo jėgomis iš ledo gniaužtų paukščiai nebūtų išsigelbėję.

„Tokios masinės nelaimės niekada nebuvo“, – sakė Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Vytautas Gustaitis. Pasak jo, nuo savaitgalio, kai Lietuvą užgriuvo rekordiniai šalčiai, asociacijos telefonai kaista nuo sunerimusių žmonių skambučių.

„Žmonės skambina ir prašo padėti upėse įkalintiems paukščiams. Daugiausia jų įstrigo Nemune, Kaune. Teko kviestis į pagalbą savanorius. Savo jėgomis visų gulbių išgelbėti nepajėgtume“, – tikino V.Gustaitis.

Stipresnes iš ledo ištrauktas gulbes, antis, dančiasnapius ir laukius Gyvūnų globėjų asociacijos nariai perkelia netoli Kauno hidroelektrinės, kur vanduo neužšalęs. Nusilpusius ar sužeistus vežasi į prieglaudą. Tačiau paukščiai ten sunkiai telpa – tiek jų per pastarąsias dienas atvežta.

Vis dėlto Gyvūnų globėjų asociacijos nariai prašo žmones ir toliau pranešti apie pastebėtus nusilpusius vandens paukščius. „Jei lesindami vandens paukščius pastebėjote, kad yra nusilpusių, jiems būtina skubiai padėti – įneškite į šiltesnę patalpą, pagirdykite, pašerkite ir praneškite Gyvūnų globėjų asociacijai tel. 8 686 44828“, – teigė gyvūnų gelbėtojai.

Publikuota www.15min.lt/naujiena/miestas/kaunas/vaduojamos-desimtys-kauno-vandens-telkiniuose-prisalusiu-vandens-pauksciu-42-81696

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu