Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Kiek gyvūnų išgelbėja "Nuaras"?

2011 rugpjūčio 23 d., Antradienis, 16:20

Vos pasirodžius pirmam sniegui, savo numylėtuosius keturkojus įvelkame į madingą drabužėlį, kad tik nesušaltų ir lauke užtrunkame gerokai trumpiau. Žiemą ir laukinių kačių, bei šunų matome gerokai mažiau. Kur jie dingsta? Kur dingsta gyvūnai, kurie kažkada turėjo jaukius namus ir tik jiems skirtą guolį po saule ar prie radiatoriaus? Kalbamės su gyvūnų globos namų "Nuaras" atstove Jurgita Gustaitiene.

Kiek šiuo metu gyvūnų globos namuose „Nuaras“ yra gyvūnėlių? Kokie jie? Kas jų laukia?

Šiuo metu gyvūnų globos namuose „Nuaras“ yra per 135 gyvūnus. Visi gyvūnai sveiki, gražus , gero temperamento ir jiems labai reikia naujų gerų šeimininkų.

Kiek gyvūnėlių atkeliavusių pas Jus išgyvena? Susiranda naujus namus? Kokie žmonės dažniausiai pasiima gyvunėlius?

Visi gyvūnai, kurie yra draugiški, sveiki, neseni gyvena pas mus. Jiems ieškomi nauji namai. Visiem gyvūnams kažkada nusišypso laimė, ir jie anksčiu ar vėliau suranda naujus namus. Aišku, kai kuriuos gyvūnus padovanoti kainuoja daugiau pastangų (juk sunkiau padovanoti 5 metų šunį nei 5 mėnesių šuniuką). Įvairūs žmonės iš mūsų gyvūnų globos namų pasiima gyvūnus. Pasiima ir jaunos šeimos, ir vyresni žmonės, kurie yra vieniši. Pagyvenusiems žmonėms gyvūnas tampa šeimos nariu.

Kiek per dieną ar savaitę sulaukiate naujų globotinių? Ar žmonės patys atveda gyvūnus pas Jus? Tiksliai pasakyti kiek gyvūnų patenka per dieną ar savaitę neįmanoma, kadangi vieną dieną jų patenka 1, o kitą dieną 15. Žmonės kartais patys atveda gyvūnus pas mus, tačiau dažniau reikia važiuoti sugauti lakstančius gyvūnus gatvėje, kurie kelia grėsmę kitų gyvūnų ar žmonių saugumui. Taip pat dažnai reikia gelbėti gyvūnus, kurie yra nukentėję nuo žmogaus žiaurumo yra neprižiūrėti, laikomi netinkamomis sąlygomis. Į tokius iškvietimus vykstame kartu su Kauno miesto VMVT gyvūnų gerovės inspektoriais.

Kas Jus finansuoja? Juk gyvuniukus reikia maitinti? Ir patalpas išlaikyti?

UAB „Nuaras“ yra sudaręs sutartį su Kauno miesto savivaldybės administracija, tačiau jų skiriamų lėšų nepakanka prieglaudai išlaikyti. Skiriami tik minimalūs pinigai gyvūno sugavimui (pvz.: už gyvūno paėmimą iš namų gauname 4,07 Lt (tame tarpe PVM),o paėmimą po darbo, išeiginėmis bei šventinėmis dienomis gauname 5,08 lt ir t.t) ir laikymui 10 dienų. Po 10 dienų pagal šia sutartį gyvūnus tektų užmigdyti, tačiau to nedarome. Gyvūnus globojame ir toliau, nes jų globa rūpinasi Gyvūnų globėjų asociacija. Kauno regiono globos namuose yra šunų, kurie jau net ir vadinami senbuviais, gyvenantys ilgiau nei 2 metus. Jie paprasti, niekuo neišsiskiriantys vidutinio dydžio šuneliai, bet visgi turime vilties ir jiems namučius surast. Mums jie gražūs! Liūdina kai kurių žmonių skambučiai – jie nori iš prieglaudos priglausti jaunus jorkšyrus, vokiečių aviganius, Meino meškėnų katinus.... O kur gi dėti tuos niekuo neišsiskiriančius vidutinukus “kepurinius“? Juk ir jie tokie mieli nors ir neturi jokių kilmės dokumentų. Nejau manote, kad jie gali būti blogesniais draugais ar mažiau ištikimi?!

 

Straipsnio tęsinį skaitykite webcache.googleusercontent.com/search

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu