Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Per siautėjusią audrą gandrai liko našlaičiais

2011 liepos 07 d., Ketvirtadienis, 11:50

Savaitgalį prasiautusi vėtra žalos pridarė ne tik žmonėms, bet ir paukščiams - vėjas negailestingai nuo stulpų plėšė gandrų lizdus, iš jų krito jaunikliai - pasakoja Gyvūnų globėjų asociacijos (GGA) narė Lolita Grėblikienė.

Kai iškrenta iš lizdo jauniklis - jau praradimas, tačiau dar baisiau, kai gyvybės netenka abu gandrai - tėvai, o jaunikliai lieka vieni patys. Deja, jie dar yra per silpni, kad išgyventų savarankiškai, tad tėvų žūtis dažniausiai reiškia visos gandrų šeimynos praradimą. Pavojus gandriukams, netekusiems tėvų, iškilo ir praeitą šeštadienį (2011 07 02).

Šį kartą nelaimė neaplenkė Vainuto seniūnijos (Šilutės raj.) gandrų. Čia be tėvų liko trys gandriukai. Vienas gandras gyvybės neteko kai jį nutrenkė elektros srovė kliudžius elektros laidą, o kitą partenkė automobilis. Vietiniai žmonės liko sukrėsti įvykusios nelaimės ir puolė skambinti Gyvūnų globėjų asociacijai, prašydami pagalbos. Ypač be tėvų likusių gandriukų likimu rūpinosi ponia Juzefa Bagarauskienė. GGA yra labai dėkinga šiai moteriai ir visiems kitiems skambinusiems žmonėms - džiugu, kad yra tiek daug gyvūnams neabejingų žmonių.

Mažieji našlaičiai gandriukai liko tupėti lizde, kuris buvo susuktas aukštai ant stulpo, todėl prireikė ir gaisrininkų pagalbos. Ilgos gaisrininkų kopėčios leido užlipti iki stulpo viršaus ir pasiekti našlaičius. Gandriukai buvo sėkmingai nukelti ir dabar yra GGA globoje. Tikimasi, kad jie čia sėkmingai užaugs ir tada bus paleisti į laisvę.

GGA dar kartą dėkoja visiems padėjusiems - tiek apie įvykį pranešusiems žmonėms, tiek operatyviai dirbantiems bendrojo pagalbos centro 112 gelbėtojams. Saugokime gyvąją gamtą!

 

pilietis.delfi.lt/news/per-siautejusia-audra-gandrai-liko-naslaiciais.d

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu