Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Šimpanzės Reginos laikinas prieglobstis - zoologijos sodas

2011 rugpjūčio 26 d., Penktadienis, 11:46

Dar balandžio mėnesį teismas nutarė, kad „Ąžuolyno meškučių cirko“ direktoriaus Mykolo Zobovo augintinę šimpanzę dėl netinkamų laikymo sąlygų ir dėl to, kad jis neturi leidimo laikyti primatą, privalu konfiskuoti. Buvo nutarta gyvūną išgabenti į rezervatą Olandijoje, kur priimami visi panašaus likimo gyvūnai. Su rezervatu jau seniai sutarta, bet vis besitęsiantys teismai neleidžia Reginos į jį nugabenti. Visgi Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija rado laikiną išeitį - jos nutarimu šimpanzė šiandien laikinai apgyvendinta zoologijos sode.

Šį rytą, apie 10 val., Agnė Zobovienė su Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotoja Lolita Grėblikiene kartu nuvežė Reginą į naująjį būstą. Procese dalyvavo ir Gyvosios gamtos apsaugos vyr. specialistas Rolandas Paulikas. Transportavimas sukėlė nemažai emocijų ne tik minėtiems žmonėms, bet ir aplinkiniams. Buvo pasirinkta šimpanzę gabenti įkurdinus ją tiesiog ant priekinės automobilio sėdynės - uždarymas narve būtų sukėlęs bereikalingo streso.

Taigi Regina, kaip pilnateisis keleivis įsitaisė sėdynėje ir tuo stebino pravažiuojančius vairuotojus. L. Grėblikienė šypsodamasi prisimena, kaip sankryžoje vienas vairuotojas net persisukęs išpūtęs akis žiūrėjo ir negalėjo patikėti savo akimis - juk ne kasdien pamatysi tokį reginį. Maža to, Regina visą kelią linkmsai gliaudė jai duotus riešutus, bučiavo automobilį vairuojančią A. Zobovienę - panašu, kad kelionė gyvūnui buvo gana komfortabili.

Džiugu, kad Regina sėkmingai pasiekė zoologijos sodą, kur laikinai gyvens erdviame voljere, kur pagaliau galės pakvėpuoti grynu oru. Čia ji bus iki tol, kol baigsis teismai ir bus galima ją išgabenti į minėtą rezervatą Olandijoje.

Publikuota pilietis.delfi.lt/news/simpanzes-reginos-laikinas-prieglobstis-zoologijos-sodas.d

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu