Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Su vištomis Rokiškio rajone išdidžiai vaikštinėjo pelikanas

2011 rugpjūčio 22 d., Pirmadienis, 16:11

Gyvūnų globos ir kontrolės tarybos „Nuaras“ darbuotojai savaitgalį sulaukė netikėtos žinios – Rokiškio rajone su vištomis „ganėsi“ ir ... išdidus pelikanas. Kol kas nėra žinoma, iš kur pelikanas atklydo į Lietuvą, tačiau viena aišku - pelikanas ganėtinai išrankus ir ėda tik gyvą žuvį. Kaip sako „Nuaro“ specialistė Lolita Grėblikienė, žinia apie pelikaną iš pradžių buvo priimta kaip balandžio 1-osios pokštas.

„Iš pradžių nepatikėjome, nes esame gavę pranešimų, kad rastas ančiasnapis, kad stručiai bėgioja... Žmonės neretai prisigalvoja“, - sako L. Grėblikienė.

Kol kas nėra aišku, iš kur pelikanas atsirado Rokiškio rajone, nes kaimyninių šalių zoologijos sodai apie dingusį paukštį kol kas nepraneša. „Įsimylėjo kokį gandrą ir atskrido paskui“, - juokauja L. Grėblikienė.

Išdidus pelikanas yra ir gana išrankus – 5,4 kg sveriantis paukštis valgo tik gyvą žuvį, tuo tarpu šaldytos kategoriškai atsisako. Po pirminės apžiūros konstatuota, kad pelikanas yra suaugęs, sveikas, tačiau gerokai išsekęs. Įprastai sveika pelikano patelė sveria 9 kg, patinai – 12-13 kg.

Nors pelikanas Lietuvoje – egzotinis paukštis, šie gyvūnai į mūsų kraštą atklysta kone kasmet. „Pastaraisiais metais rožinių pelikanų aptinkame kone kasmet. Nedaug – po vieną du. Galima sakyti, jie čia „užskrenda“, klajonių metu nuklysta. Tai migruojantys paukščiai, kurie peri prie Juodosios, prie Kaspijos jūrų, prie kai kurių ežerų, o žiemoja Afrikoje. Migruojantys, o ypatingai jaunesni paukščiai, paklajoja ir pasiekia mūsų kraštus“, - sako T. Ivanausko zoologijos muziejaus Paukščių skyriaus vedėjas Saulius Rumbutis.

tv.delfi.lt/video/GqYYA7BJ/ - spustelėję nuorodą galėsite pažiūrėti ir video reportažą.

Taip pat skaitykite www.15min.lt/naujiena/augintiniai/ivykiai/i-lietuva-atklydusio-pelikano-likima-spres-ministerijos-klerkai-172-144658

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu