Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Akvariumo žuvyčių priežiūra

Daug žmonių nori įsigyti akvariumą, nori užsiimti žuvyčių auginimu ir veisimu arba jau pradėjo tai daryti, tačiau jiems trūksta patirties.
Specialiai pradedantiems akvariumininkams norime patarti atlikti tai, ką dabar išvardinsime. Taigi, perskaitykite ir atminkite:

1. Įsitikinkite, kad žuvytės sveikos.
2. Įsitikinkite, kad jos turi porininkus.
3. Įsitikinkite, kad žuvytės gerai įmitusios.
4. Įsitikinkite, kad joms neankšta nerštavietė.
5. Įsitikinkite, kad vandens temperatūra optimali.
6. Įsitikinkite, kad taisyklingas apšvietimas.
7. Įsitikinkite, kad švarus akvariumas.
8. Įsitikinkite, kad akvariumo augalai žuvytėms patinka.
9. Įsitikinkite, kad žuvytės turi patikimą vietelę pasislėpti.

Dabar, kiekvieną kartą, ruošdamiesi išsirinkti porelę žuvyčių veisimui, peržvelkite šį sąrašą dar kartą, kad įsitikintumėte, jog gerai prisimenate visus punktus ir tada neturėsite jokio vargo.
Įsitikinkite, kad žuvytės sveikos
Gero neršto galima tikėtis tik tada, kai žuvytės absoliučiai sveikos. Apsipirkdami zooparduotuvėje, įsitikinkite, kad jūsų išsirinktos žuvytės ir visos kitos, esančios zooparduotuvės akvariume yra puikios formos. Geriausias būdas turėti sveiką porelę, tai nusipirkti dešimtį reikiamos rūšies žuvyčių paauglių ir užsiauginti jas iki reikiamo amžiaus. Nors tam reikia daug kantrybės, jūs būsite tikri, kad neįsigijote senų žuvyčių, kurioms jau praėjęs aktyvaus dauginimosi amžius.
Įsitikinkite, kad jos turi porininkus
Daugeliu atvejų jūs negalėsite tiksliai nustatyti žuvyčių lyties, kartais dėl to, kad tiesiog neįmanoma. Tačiau daugelis rūšių turi tam tikrus priešingų lyčių požymius, kuriuos, atidžiai stebint, galima atskirti. Kaip taisyklė, patinėlis patelę pralenkia spalvų ryškumu, pelekų dydžiu, na, ir bendrai, puikesne savo išvaizda. Permatomų žuvyčių patinėliai turi smailėjančią plaukiojimo pūslę. Taip pat žuvelių lytį galima atskirti pagal tai, kad užpakaliniai patinėlių pelekai ilgesnį ir jų pagalba į patelės kūną yra įvedama sperma.
Įsitikinkite, kad žuvytės gerai įmitusios
Tai reiškia, kad žuvytės yra maitinamos joms skirtu maistu, ir atitinkamai pagal jų vystymąsi. Šiuo periodu patinėlius ir pateles įprastai laiko atskiruose akvariumuose, o tai žuvytėms leidžia ramiai bresti. Idealu bus atskirti porelę, kai jūs visą dieną galėsite būti namuose ir stebėti jų elgesį jau nuo vakaro prieš nerštą. Jei žuvytė yra iš rūšių, suėdančių savo ikrus, tai po neršto juos tuoj pat atskirkite.
Įsitikinkite, kad joms neankšta nerštavietė
Net negalvokite, kad stambių ir aktyvių žuvyčių pora ims neršti mažoje nerštavietėje. Žuvytės turi “šeštąjį” jausmą, kuris joms pasako, kad, jei bus ankšta, palikuonys negalės normaliai augti ir vystytis.
Įsitikinkite, kad vandens temperatūra optimali
Labai dažnas stimulas nerštui yra vandens temperatūros pakilimas. Bet tai nereiškia, kad akvariumo apšildymui reikia naudoti šildytuvą. Tačiau labai dažnai nerštas būna nesėkmingas būtent dėl žemos vandens temperatūros. Ir nežymus vandens pakeitimas bei jo temperatūros pakėlimas keliais laipsniais tuoj sukelia nerštą.
Įsitikinkite, kad taisyklingas apšvietimas
Kad būtų galima pamatyti visą žuvyčių grožį, dauguma akvariumininkų stengiasi kuo ryškiau apšviesti savo akvariumą. Apšviečia šonines jo sieneles, kad geriau matytų savo žuveles. Tačiau atminkite, kad tai ne visada patinka žuvytėms.
Įsitikinkite, kad švarus akvariumas
Atidus ir reguliarus akvariumo išvalymas – tai tik viena iš pagalbinių priemonių, nuo kurių priklauso neršto našumas.
Įsitikinkite, kad akvariumo augalai žuvytėms patinka
Beveik kiekvienoje nerštavietėje būtinai turi būti augalų arba jų pakaitalų. Kai kurios žuvytės savo ikrus deda tarp siauralapių augalų, kai kurios juos pritvirtina ant plačių lapų paviršiaus, o dar kai kurios iš augalų susisuka lizdus.
Įsitikinkite, kad žuvytės turi patikimą vietelę pasislėpti
Žuvytėms pasislėpti reikalingi ne tik augalai. Daugeliui žuvyčių akvariume yra būtini akmenys ar kokie kiti kieti objektai, išdėlioti ant akvariumo dugno. Žuvytės ant jų deda ikrus. Daugelis žuvyčių akmenis naudoja ne vien nerštui, jos taip pat tarp jų slepiasi iškilus pavojui. Iš akmenų galima išdėlioti ir pastatyti įvairiausias slėptuves, tik reikia jas įrengti tvirtai ir patikimai.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu