Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Kaip elgtis sužinojus apie netinkamą elgesį su gyvūnu?

Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ darbuotojai dažnai sulaukia klausimo, ką daryti sužinojus apie netinkamą elgesį su gyvūnu. Žmonės neretai net ir tvirtai žinodami, kad jų kaimynai ar kiti žmonės netinkamai prižiūri augintinį ar net prieš jį smurtauja, nieko dėl to nedaro. Taip elgiamasi ne iš piktos valios ar abejingumo, o paprasčiausiai nežinant, kaip spręsti susiklosčiusią situaciją. Būtent dėl to „Nuaras“ nusprendė parengti šį informacinį straipsnelį, aprašantį, ką derėtų daryti norint pagelbėti netinkamai prižiūrimam ar šiaip skriaudžiamam gyvūnui.
Pirmiausiai derėtų apibrėžti, kas yra netinkamas elgesys su gyvūnu - tai yra žmogaus veiksmai, dėl kurių gyvūnas patiria skausmą, bereikalingą stresą, kančią ar žūtį.
Jeigu žinote situaciją, atitinkančią aukščiau aprašytą elgesį su gyvūnu, būtinai praneškite apie tai atitinkamoms tarnyboms. Viena jų yra LR valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Tereikia užsukti į šį tinklapį http://vmvt.lt/lt/top/praneskite.mums/gyvunu.geroves.pazeidimai/ ir užpildyti anketą, kurioje pateikiami visi būtini duomenys apie susidariusias aplinkybes, neprižiūrimo gyvūno šeimininką ir kt. Kita tarnyba, į kurią galima kreiptis gyvūno nepriežiūros ar žiauraus elgesio su juo atveju yra policija. Jai apie netinkamą ar žiaurų elgesį su gyvūnais būtina pranešti raštiškai. Būtų gerai, kad esant galimybei surinktumėte ir kuo daugiau įrodymų, padėsiančių nustatyti įvykio aplinkybes - padarykite nuotraukų, užsirašykite automobilio, iš kurio buvo išmestas gyvūnas, registracijos numerį ir pan.
Gavusios pareiškimus ir esant reikalui, šios tarnybos kreipiasi į „Nuarą“ ir kartu pasirūpina skriaudžiamu gyvūnu. Už žiaurų elgesį su gyvūnais ir gyvūnų kankinimą taikoma administracinė ar baudžiamoji atsakomybė. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 90 straipsnis numato sankcijas už žiaurų elgesį su gyvūnais (baudą nuo šimto iki trijų šimtų litų). Baudžiamojo kodekso 310 straipsnis numato baudžiamąją atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnu, jei gyvūnas žuvo ar buvo suluošintas. Už šį nusikaltimą baudžiama arba viešaisiais darbais, arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu