Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Šuns pasirinkimas

Geras! Geresnis! Pats geriausias! - kiekvienas šuns savininkas, paprašytas apibūdinti savo augintinį,aišku, ištartų tik paskutinę frazę. Pasaulyje yra šimtai šunų veislių, tačiau kiekvienas augintinio šeimininkas pasakytų apie savo šunį, kad jis yra pats geriausias!
Tuo tarpu dėl vienos ar kitos priežasties kai kurios veislės vis dėlto yra populiaresnės, o kitos mažiau populiarios...
Siūlome visiems šunis suskirstyti į stambias visiems suprantamas grupes,tai:
1. Dekoratyviniai;
2. Tarnybiniai;
3. Medžiokliniai;
4. Kompanjonai;
5. Gelbėtojai;
6. Sportiniai.

Aišku, kai kurios grupės gali būti tarpusavyje suderinamos.Pavyzdžiui, tarnybiniai šunys gali būti ir gelbėtojai, ir sportiniai arba dekoratyviniai gali būti kartu ir labai geri kompanjonai.Tačiau, norint išsirinkti šunį, kad naktį ramiai miegotume ir žinotume, kad mūsų namai yra saugūs, neturime rinktis būtinai didelio šuns, nes tokie šunys, kaip niufaunlendas ar senbernaras tikrai netinka jūsų namų apsaugai.Jų galima išsigąsti tik todėl, kad jie yra dideli,tačiau, pakalbinus, jie užuot puolę svetimą ir kandę jam, tik švelniai lyžteli ranką.Ir vis gi, jeigu jūsų pasirinkime laimės užsispyrimas turėti didelį šunį,reikia atminti, kad norint iš jo padaryti gerą namų sargą, reikės jį labai nuosekliai mokyti, dresuoti, o ir jų šėrimas nepigiai kainuoja.
Prieš įsigyjant šunį,tikrai vertėtų labai gerai apmąstyti ir nedaryti jokių akimirkų nuotaikos paskatintų žingsnių. Reikia rimtai įvertinti, kaip šuo derės prie šeimos gyvenimo būdo ir sąlygų.
Žmonėms,gyvenantiems dideliuose miestuose ir nemėgstantiems ilgų pasivaikščiojimų, labiau tiktų viena iš dekoratyvinių šunų veislių:
imperatoriškasis Pekino šuo, mitelšnauceris(taip pat ir nykštukinis), taksas, nykštukinis pudelis, špicas, mopsas.
Mėgstantiems daug keliauti su šunimi ir galintiems leisti sau ir šuniui daug judėti, patartina įsigyti vieną iš šių veislių šunį: pudelis, foksterjeras, Dalmatijos šuo, kokerspanielis, nykštukinis kolis, anglų buldogas.
Yra ir tokių veislių šunų, kuriems reikalingi ir būtini ilgi pasivaikščiojimai,todėl tokius šunis turėtų įsigyti tokie žmonės, kurie turi daug laisvo laiko ir patys labai mėgsta pasivaikščiojimus gamtoje. Tai: labradoras, vokiečių aviganis, belgų aviganis, bokseris, bobteilas, laika.
Ir tikrai šie šunys nesijaus laimingi, jeigu jų šeimininkas koks nors nuobodus namisėda.
Renkantis šunį svarbu ir jo lytis.Patinai paprastai yra stipresni už pateles, jie labiau pasitiki savimi, tačiau jiems reikia akylesnės priežiūros, nes juos ištisus metus valdo lytinis instinktas. Taip pat patinai turi polinkį kautis su varžovais. Jiems reikia daug nuoseklesnio mokymo negu patelėms. Renkantis patelę, reikėtų numatyti, kad du kartus per metus jos rujoja. Ruja trunka iki trijų savaičių. O kitu laiku jų priežiūra yra žymiai paprastesnė, negu patinų, nes jos dažniau linkusios užmegzti dvasinį kontaktą, labiau mėgsta priklausyti nuo žmogaus. Dažnai tenka girdėti, kad mišrių veislių šunys būna supratingesni negu grynaveisliai. Tačiau ši nuomonė, aišku, visiškai neatitinka tikrovės.Tas, kuris nori įsigyti šunį ir jam nereikalingos parodos, nereikalingi apdovanojimai, gali pasitenkinti ir neveislinio šuns draugija. Tačiau yra labai sunku nuspėti, koks bus to šuns charakteris, kai jis užaugs.
Daug problemų iškyla ir dėl iš prigimties piktų ir agresyvių šunų. Tokiems jau reikia specialaus ir profesionalaus apmokymo. Ir tokie šunys niekada netiks kambarinio šuns vaidmeniui. Kiekvienas, parsinešęs namo ketrkojį draugą, gali drąsiai pasakyti, kad šuo žymiai praturtina žmogaus gyvenimą, kad jis daro teigiamą įtaką sveikatai. Bendraudami su gyvūnu, mes daug lengviau įveiksime kasdieninius sukrėtimus. Nuoširdus jo prisirišimas mums padės išgydyti visas negalias.Žmogus gali būti pasaulyje vienas kaip pirštas, gali neturėti giminių, draugų, bet, jeigu jo namuose yra šuo, jis niekada nesijaus vienišas. Švelnus prisiglaudimas, meilus lyžtelėjimas išsklaidys visus žmogaus pečius slegiančius rūpesčius.Priėmę į savo šeimą šunį, mes ne tik įsigyjame draugą, bet ir imamės atsakomybės už dvasinę ir fizinę jo gerovę. Savo šunį reikia žiūrėti kaip į pilnateisį šeimos narį, kuriam, kaip ir visiems kitiems reikia skirti kažkiek laiko ir dėmesio.Tada būsite laimingi ir jūs, ir jūsų draugas!
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu