Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Baltųjų gandrų lizdų tvarkymui skirta lėšųDalintis Facebook'e

2010 birželio 26 d., Šeštadienis, 15:16   Ilgasis Joninių savaitgalis ir gausūs lietūs buvo pražūtingas ne vienai gandrų šeimynai. Smarkus vėjas ir nesiliaujantis lietus nuo elektros stulpų ir iš medžių viršūnių išverčia gandrų lizdus, o iš jų iškritę paukščiai lieka be savo gyvenamosios vietos ir dažnai stipriai susižaloja ar net  žūva.

Nukritusių lizdų jaunikliai Gyvūnų globėjų asociacijos globoje

 

Gyvūnų globėjų asociacijos duomenimis jau iki šiandien yra nukritę net 87 gandralizdžiai. Globojami gandriukai jau skaičiuojami dešimtimis. Džiugu, kad žmonės rūpinasi iškritusiais gandrais - skuba informuoti Gyvūnų globėjų asociaciją, prašo pagalbos. Radus iškritusį lizdą derėtų tinkamai įvertinti iškritusių gandriukų stovį, jei yra galimybė nuvežti pas vietinį veterinarijos gydytoją, kad šis apžiūrėtų. Jei gandriukai sveiki galima pabandyti juos įkelti į lizdą, o jei nėra buvusio gandralizdžio, į jo vietą reiktų įkelti naują ir ten pat sudėti gandriukus. Gandrai tikrai pasirūpins savo jaunikliais. Reikia nepamiršti, kad sveiki laukiniai paukščiai turėtų augti natūralioje aplinkoje.

Nesmarkiai susižeidusius, bet silpnus paukščius kol jie atsigaus galima priglausti ūkiniame pastate ar aptvare lauke. Gandriukų jauniklius galima maitinti sliekais, varlėmis, mėsa, smulkia žuvimi arba konservuotu šunų ėdalu. Šerti reiktų 6 – 7 kartus per dieną. Padėti vandens dubenį ar kibirėlį šalia, kad galėtų patys atsigerti. Laikant uždaroje patalpoje, gandriukus bent kartą dieną reiktų išleisti į kiemą ir leisti jiems pamažu vaikščioti, prasimankštinti. Atsigavusius gandriukus galima pamėginti įkelti į lizdą, jei nepavyksta derėtų tartis su specialistais.

      Lietuvos ornitologų draugija vykdo ketverius metus truksiantį Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Baltųjų gandrų apsauga Lietuvoje“.

   Pasak projekto koordinatorės, visoje Lietuvoje šiemet planuojama sutvarkyti apie 150 lizdų, o per visą projekto laiką – apie 500. Beje, jei lizdas visiškai iškrito, jį sutvarkyti ornitologai gali ir perėjimo metu – juose paukščių jau nebus.

DĖL BALTŲJŲ GANDRŲ LIZDŲ TVARKYMO PLAČIAU GALITE SKAITYTI

http://www.ciconia.lt/streamer.php?id=419

http://www.panbalsas.lt/naujienos/miestas/gandrams_i_pagalba_jungtines_pajegos
Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu