Baltųjų gandrų lizdų tvarkymui skirta lėšų
2010 birželio 26 d., Šeštadienis, 15:16
Ilgasis Joninių savaitgalis ir gausūs lietūs buvo pražūtingas ne vienai gandrų šeimynai. Smarkus vėjas ir nesiliaujantis lietus nuo elektros stulpų ir iš medžių viršūnių išverčia gandrų lizdus, o iš jų iškritę paukščiai lieka be savo gyvenamosios vietos ir dažnai stipriai susižaloja ar net žūva.
Nukritusių lizdų jaunikliai Gyvūnų globėjų asociacijos globoje
Gyvūnų globėjų asociacijos duomenimis jau iki šiandien yra nukritę net 87 gandralizdžiai. Globojami gandriukai jau skaičiuojami dešimtimis. Džiugu, kad žmonės rūpinasi iškritusiais gandrais - skuba informuoti Gyvūnų globėjų asociaciją, prašo pagalbos. Radus iškritusį lizdą derėtų tinkamai įvertinti iškritusių gandriukų stovį, jei yra galimybė nuvežti pas vietinį veterinarijos gydytoją, kad šis apžiūrėtų. Jei gandriukai sveiki galima pabandyti juos įkelti į lizdą, o jei nėra buvusio gandralizdžio, į jo vietą reiktų įkelti naują ir ten pat sudėti gandriukus. Gandrai tikrai pasirūpins savo jaunikliais. Reikia nepamiršti, kad sveiki laukiniai paukščiai turėtų augti natūralioje aplinkoje.
Nesmarkiai susižeidusius, bet silpnus paukščius kol jie atsigaus galima priglausti ūkiniame pastate ar aptvare lauke. Gandriukų jauniklius galima maitinti sliekais, varlėmis, mėsa, smulkia žuvimi arba konservuotu šunų ėdalu. Šerti reiktų 6 – 7 kartus per dieną. Padėti vandens dubenį ar kibirėlį šalia, kad galėtų patys atsigerti. Laikant uždaroje patalpoje, gandriukus bent kartą dieną reiktų išleisti į kiemą ir leisti jiems pamažu vaikščioti, prasimankštinti. Atsigavusius gandriukus galima pamėginti įkelti į lizdą, jei nepavyksta derėtų tartis su specialistais.
Lietuvos ornitologų draugija vykdo ketverius metus truksiantį Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Baltųjų gandrų apsauga Lietuvoje“.
Pasak projekto koordinatorės, visoje Lietuvoje šiemet planuojama sutvarkyti apie 150 lizdų, o per visą projekto laiką – apie 500. Beje, jei lizdas visiškai iškrito, jį sutvarkyti ornitologai gali ir perėjimo metu – juose paukščių jau nebus.
DĖL BALTŲJŲ GANDRŲ LIZDŲ TVARKYMO PLAČIAU GALITE SKAITYTI
http://www.ciconia.lt/streamer.php?id=419
http://www.panbalsas.lt/naujienos/miestas/gandrams_i_pagalba_jungtines_pajegos