Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

„Draugiškiausio žmogaus poelgio su šunimi“ titulą pelnęs Darius Starkevičius: gyvūnų globa yra mano gyvenimo būdasDalintis Facebook'e

2011 spalio 18 d., Antradienis, 15:27„Draugiškiausio žmogaus poelgio su šunimi“ titulą pelnęs Darius Starkevičius: gyvūnų globa yra mano gyvenimo būdas

2011 spalio 16 d. Vilniuje, prie PC „Panorama" pagrindinio įėjimo, vyko gyvūnų globos organizacijos VšĮ „Lesė“ ir banko BIGBANK organizuota labdaringa šunų paroda „BIG Match Show“. Paroda Lietuvoje vyksta jau antrus metus. Joje galėjo dalyvauti tiek veisliniai, tiek ir beveisliai šunys. Šis renginys skirtas atkreipti dėmesiui į beglobių gyvūnų problemas ir beglobiams gyvūnams paremti. Renginio metu surinktos lėšos skirtos gyvūnų globos organizacijai „Lesė". Tokią pat akciją spalio 16-ąją vykdė ir kaimyninės valstybės - Latvija ir Estija.
Renginio metu svečius linksmino tarp dalyvių vykusios rungtys. Pažiūrėti buvo į ką, nes parodoje dalyvavo apie 100 įvairių šunų. Tarp jų buvo ir renginio globėjos, žurnalistės, pagarsėjusios taksų mylėtojos Skaivos Jasevičiūtės augintinis Marselis. Šunis vertinusią komisiją sudarė Austrijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona dr. Gudrun Koller, buvęs Seimo narys Linas Karalius ir jo draugė Gintarė Gurevičiūtė. Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo trys: gyvūno išvaizda, elgsena ir ryšys su savininku. Nugalėtojai buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais. Šįkart geriausia buvo išrinkta trumpaplaukė mišrūnė kalytė, priklausanti Edvinui Kepežinskui.
Be varžybų nugalėtojo apdovanojimo laukė dar vienas svarbus titulas - renginio metu išrinktas „Draugiškiausias žmogaus poelgis su šunimi“. Draugiškiausiuoju šiais metais tapo Kauno gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ darbuotojas, besirūpinantis gyvūnais, Darius Starkevičius. Vyras prisipažino, kad šis apdovanojimas jam buvo visiškai netikėtas. Gyvūnų mylėtojas niekada nė nepagalvojo, kad jo veikla susilauks tokio dėmesio: „Gyvūnais rūpinuosi ne dėl to, kad atkreipčiau visuomenės dėmesį ar tikėčiausi gauti kokį nors apdovanojimą. Gyvūnų globa yra mano gyvenimo būdas“.
D. Starkevičiaus žodžiai nekelia abejonių - pakanka apsilankyti gyvūnų globos namuose „Nuaras“, kuriuose jis dirba, ir pamatyti, kaip vyras bendrauja su čia gyvenančiais beglobiais. Kiekvieną jų pažįsta kaip savą, kiekvienam skiria dėmesio ir laiko. Gyvūnai atsidėkoja tuo pačiu - darbuotoją pasitinka kaip tikrą šeimininką - džiaugiasi, vizgina uodegas, laižo rankas, o kai kurie net saugo jį nuo kitų žmonių.
Gyvūnai D. Starkevičių supa ne tik darbe - namuose jo laukia visas būrys augintinių: aštuoni šunys, trys pelėdos, šarka, keturios katės ir penki šeškai. Paklaustas, kodėl turi tiek augintinių, gyvūnų globėjas šypsosi: „Jau seniai į savo namus įsileidžiu namų netekusius gyvūnus“. Suprasti šį žmogų nėra sunku - juk jis jau treji metai dirba gyvūnų globos namuose, kasdien mato sužeistus, nuskriaustus, namų netekusius gyvūnus. Natūralu, kad į tai humaniškas žmogus negali žiūrėti pro pirštus ir stengiasi prisidėti prie gyvūnų gerovės. Be to, gyvūnų globa D. Starkevičius užsiima visą gyvenimą - meilė gyvūnams atsirado ne tada, kai pradėjo dirbti gyvūnų globos namuose. Greičiau atvirkščiai - meilė gyvūnams atvedė šį vyrą į „Nuarą“. Visą gyvenimą dirbęs įvairius kitus darbus, gyvūnų mylėtojas džiaugiasi, kad pagaliau yra ten, kur gali jaustis laimingas ir naudingas.
Tiesa, D. Starkevičius neskatina kitų žmonių globoti tiek gyvūnų kiek jis ir pataria: „Pirmiausiai tinkamai pasirūpinkime savais augintiniais. Manau, kad beglobių gyvūnų problemos nebūtų, jeigu žmonės atsakingiau žvelgtų į augintinių priežiūrą.“ Gyvūnų globėjui pritarė ir renginio globėja, žurnalistė S. Jasevičiūtė: „Tam, kad beglobių gyvūnų problema mažėtų, reikia ne ieškoti kaltų, o pradėti kiekvienam nuo savęs. Teisingas pavyzdys, socialinės iniciatyvos ir problemos viešinimas skatina visus susimąstyti ir įsigyjant augintinį labai gerai apgalvoti šį žingsnį. „Ar tikrai esu tam pasiruošęs?“ – tai klausimas, kuris neturėtų kelti jokių abejonių“.
Gyvūnų globėjai džiaugiasi dėl sėkmingo renginio ir tikisi, kad jo metu pavyko atkreipti visuomenės dėmesį į benamių gyvūnų problemas. Tokie renginiai turėtų skatinti susimąstyti, kaip kiekvienas mūsų galime prisidėti prie gyvūnų gerovės kūrimo. Kaip minėjo „Nuaro“ darbuotojas D. Starkevičius - pirmiausiai pradėkime nuo savęs.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu