Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Gandriukai liko tik su vienu tėvu. Atnaujinta!Dalintis Facebook'e

2010 birželio 30 d., Trečiadienis, 17:21

Papildyta 2010 07 02 15.55 val.

Šovinys kliudė ir sužalojo kaklo slankstelį, stemplę ir trachėją. Išimtas šovinukas. Parašytas pranešimas atitinkamoms institucijoms su prašymu pradėti tyrimą.

Tiesiog neįtikėtina, kad patyręs tokius sužeidimus gandras dar skrido iki lizdo

Operacija vyksta, tačiau baiminamasi jog palietus šovinį, pakitus jo dislokacijai paukštis gali mirti ir gali būti pažeistos gyvybinės funkcijos.

Papildyta 2010 07 02 15.15 val.

Įtarimai atlikus rentgeno nuotrauką pasitvirtino. Į gandrą buvo šauta. Stebėtina, kad jis dar sugebėjo šiaip taip parskristi į lizdą pas savo vaikus. Lizde stovėjo ir saugojo gandriukus, kol išsekęs iškrito iš lizdo.

Šiuo metu "Nuaro" chirurgas ruošiasi operacijai.

(Informaciją papildysime)

Papildyta 2010 07 02   8.00 val.

Nukentėjęs gandras iki šiol intensyviai slaugomas "Nuaro" veterinarijos klinikoje, prižiūrint Gyvūnų globėjų asociacijos specialistų. Būklė negerėja. Veterinarijos gydytojai įtaria, jog tai blogo žmogaus žiauraus poelgio padarinys. Įtarimams galutinai patvirtinti gandras išgabentas atlikti rentgeno nuotrauką ir patikslinti galutinę diagnozę.

2010 06 30

    Birželio 30 dieną Gyvūnų globėjų asociacijai paskambino ponia Zosė iš Sangailų kaimo (Šėtos seniūnija). Moteris prašė atvažiuoti padėti gandrams. Suaugęs gandras iškritęs iš lizdo ir labai silpnas, o lizde likę gandrų jaunikliai. Moteris baiminosi, kad gandriukai gali žūti be maisto.

Bevykdama pagalbon Gyvūnų globėjų asociacijos vyr. specialistė Lolita Grėblikienė susisiekė su priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, kad, jei prireiks, jie padėtų gandriukus iškelti iš lizdo.

Atvykusi į Sangailų kaimą vyr. specialistė pamatė liūdną vaizdą – iškritęs iš lizdo suaugęs gandras visiškai išsekęs ir panašu, kad sužalotas iš šaunamojo užtaiso. Kol buvo suteikiama neatidėliotina pagalba suaugusiam gandrui, į lizdą parskrido jo antroji pusė, tad baimintis, jog gandriukai žus iš bado, nebereikėjo. Nebeprireikė ir ugniagesių gelbėtojų. Ponia Zosė pasižadėjo stebėti, ar likęs sveikas kitas suaugęs gandras šeria jauniklius. Jei jis lizde pradės lankytis rečiau, gyvūnų gelbėtojams į Sangailų kaimą reikės vykti dar kartą ir iškėlus iš lizdo vežti į Gyvūnų globėjų asociacijos voljerus bei pasirūpinti jų maitinimu.

Nusilpęs gandras kuo skubiau buvo pervežtas į Kauną pas veterinarijos gydytojus. Kol kas negalima atlikti jokių chirurginių intervencijų, nes to neatlaikytų išsekęs organizmas. Gandras stiprinamas medikamentais ir po truputį šeriamas. Vėliau bus galima atlikti operaciją.

 

Kai bus žinoma išsekusio gandro tiksli diagnozė, informaciją papildysime.

 

Mažyliai lizde

 

Išsekęs gandras

 

Ponia Zosė ir jos anūkėlė rūpinsis, ar gandriukus maitina tėvas

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu