Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Įkvepianti istorija - augintinis atsirado net po dviejų metų!Dalintis Facebook'e

2019 liepos 10 d., Trečiadienis, 10:21Įkvepianti istorija - augintinis atsirado net po dviejų metų!

 Liepos 8 dieną „Nuaro“ tarnyba sulaukė pranešimo – Noreikiškėse Kauno rajone į vienos šeimynos namus savaitgalį priklydo senyvo amžiaus šuo. Keturkojis dėvėjo antkaklį, tad akivaizdžiai nebuvo benamis. Pasirodo, jį pastebėjo ne kas kitas, o ne vieną beglobį gyvūną jau priglaudęs buvęs ilgametis Kauno gaisrinės viršininkas Vitas Rimkus, rodos, traukte traukiantis prie savęs pasimetusius keturkojus.

Galiausiai šuo atsidūrė „Nuaro“ patalpose Kauno miesto centre. Patikrinę, tarnybos darbuotojai atrado poodyje mikroschemą. Paaiškėjo, kad šiam priklydėliui – jau 11 metų ir jo vardas Lakis („Lucky“ angliškai reiškia „sėkmingas“). Nuo 2017 metų lapkričio jis buvo registruotas kaip dingęs be žinios.

„Kai paskambinome pranešti šeimininkui, kad atsirado jo prieš dvejus metus dingęs šuo, jis negalėjo tuo patikėti. Netrukus turėtų užsukti pasiimti Lakio. Ir mes nepamename tokios istorijos, kad po tiek laiko atsirastų koks dingęs gyvūnas. Dingsta ir atsiranda katės, pavyzdžiui, po mėnesio. O čia – rekordas“, – tarnybos patalpose mums belaukiant keturkojo šeimininko Šarūno, informavo „Nuaro“ darbuotoja Morgana Laura Fiorini.

Pasak jos, Lakis senyvo amžiaus, bet kliniškai sveikas šuo. Šiek tiek sulysęs, nusišėręs ir labai išsigandęs. Priklydėlis net nemokėjo vaikščioti plytelėmis – tai jam buvo visiškai nepažįstamas ir baimę keliantis grindinys. Kamuojamas streso jis netgi neėdė, tik žvalgėsi aplinkui.

„Kur paliksi, ten ir rasi“, – šuns elgseną „Nuaro“ tarnybos patalpose apibūdino viena darbuotoja. Augo Lakis Aleksote, o rastas Noreikiškėse. Tai – apie 5 kilometrų atstumas. Tikėtina, kad pabėgęs iš namų, jis buvo priglaustas kituose. Tai išdavė ir antkaklis.

Netrukus į „Nuaro“ patalpas įžengė tik ką darbą baigęs, darbiniais rūbais vis dar vilkintis Šarūnas. Įvyko ilgai lauktas šuns ir jo šeimininko susitikimas. Tiesa, Lakis, kaip tuose internete sklandančiuose emocinguose filmukuose, į glėbį Šarūnui nepuolė – toliau su baime žvalgėsi aplink. Kaip paaiškino „Nuaro“ darbuotojos, būdamas nepažintose patalpose jis vis dar jautė stresą, o ir šeimininko ilgai nematė.

„Tuos dvejus metus jis kažkur augo. Matyt, ir nebe Lakis, o kažkas kita buvo. Jau buvau praradęs viltį. Planavome įsigyti kitą šunį, bet pasakiau sau, kad dar palauksim metus – iki kitos vasaros. Atsirado. Jis buvo mano šuo. Numylėtas. Kvailiukas, bet vis tiek savas šuo. Augo kieme voljere. Niekad nebuvo taip pabėgęs. Jei išnirdavo pro vartus, pašauktas sugrįždavo. O tą dieną net neatsisukdamas spruko. Bėgau paskui, veltui. Nereagavo. Nežinau, kas jam užėjo. Ieškojome ilgai, skelbimus dėjome. Žmonės dar kartą matė prie Aleksoto turgaus, bet kai nuvykome, nė kvapo jo ten nebuvo“, – glostydamas augintinį, tai, kad vėl jį mato, negalėjo patikėti Šarūnas. „Nuaro“ darbuotojos paaiškino, kad Lakis nėra kastruotas, todėl, matyt, ir spruko pro vartus – atėjo rujos metas ir nieko nepadarysi. „Bet kad ne pavasaris buvo, ruduo...“, – bandė prieštarauti Šarūnas. Tačiau, pasak specialisčių, šuniui nesvarbu, pavasaris ar ruduo. Ruja yra ruja.

Lakį Šarūnas įsigijo iš prieglaudos. Tuomet šuneliui buvo vieneri. Augo jis kartu su kate, kuri vienintelė, tikėtina, nebus patenkinta konkurento grįžimu į namus.

„Labai mėgo žalią mėsą. Žiūrėsim, ar prisimins savo voljerą, kiemą. Kvapai turi būti likę. Dabar, matau, kad pasimetęs, neatpažįsta. Reikia laiko, tikėtina. Neaišku, ką ištvėrė. Tiesą pasakius, maniau, kad pamatysiu visiškai sublogusį, o jis toks, koks buvo. Ramus, kūdas. Visiškai nepasikeitęs. Veidukas tas pats. Kai pranešė, kad rado, maniau, tik mikroschemą ir rado. Neįtikėtina“, – džiaugėsi Šarūnas.

Vyras prisipažino, kad visą dieną, sužinojus, jog Lakis atsirado, nuo jo veido nedingo šypsena. Plačiai šypsojosi ir „Nuaro“ darbuotojai. Vis dėlto – tai nekasdieniška istorija.


Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/gyvunu-klubas/ivykiai/neitiketina-istorija-kaune-is-namu-pasprukes-senukas-lakis-atsirado-po-dveju-metu-172-1171870?utm_source=Facebook&utm_medium=post&utm_campaign=15min_Liepa&fbclid=IwAR31YpLoPnWBcr7_zJCJLBcbYH77inPbT2BDA6rSaAtFzZzRheIQPW5lONQ

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu