Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Išvyksti atostogauti, o augintinis?..Dalintis Facebook'e

2012 gegužės 29 d., Antradienis, 12:00Išvyksti atostogauti, o augintinis?..

Dauguma lietuvių išvykdami atostogų, savo augintinius vis dar palieka prižiūrėti draugams ar tiesiog palieka namuose įbėrę daugiau maisto ir įpylę vandens atsargų. Vis dėlto po to neretai tenka gailėtis – dažnai nukenčia ne tik namai (nuobodžiaudamas gyvūnas neretai prikrečia įvairiausių eibių), bet ir gyvūno sveikata – ilgą laiką vienas likęs gyvūnas patiria didžiulį stresą.

Gyvūnų viešbutis – kad atostogos augintiniui netaptų kančia

Tai kur gi dėti savo mylimą augintinį, kad Jūsų atostogos jam netaptų kančia? Baltijos kinologijos centro specialistai vieningai sutaria, kad geriausia išeitis – gyvūnų viešbutis. Nors tautiečai dar gana skeptiškai žiūri į šią paslaugą, tačiau visiškai be reikalo – ją išbandžiusieji visada lieka patenkinti ir daugiau niekada nebesuka galvos spręsdami, kur palikti savo mylimą gyvūnėlį ilgesniam laikui išvykstant iš namų. „Buvau nustebinta puikia priežiūra šiame viešbutyje, nes palikti savo katės bet kam ir bet kur negalėjau, labai pergyvenau. Nesitikėjau, kad Lietuvoje gali būti toks puikus gyvūnų viešbutis. Patariu visiems, nerimaujantiems dėl savo katytės palikimo, palikti butent čia. Dėkoju personalui. Čia tikrai nusimanoma apie kates ir jų psichologiją.“; „Mūsų 5 mėn pranc. buldogas Mauzeris viešėjo 10 dienų. Grįžo linksmas, nesijautė streso, atrodė gerai. Mes labai patenkinti šuniuko priežiūra, tikrai nesitikėjome tokio rezultato, esame dėkingi prižiūrėtojams“ - tai tik keli Baltijos kinologijos centro gyvūnų viešbučio klientų atsiliepimai.

Pavojai, tykantys namuose

Palikus augintinį vieną namuose pavojus kyla ne tik Jūsų namams – apdraskytos sienos, sukramtyti baldai, nutrauktos užuolaidos – tik smulkmenos to, ką gali sumąstyti mylimas augintinis. Iš didelio nuobodulio ir vienatvės Jūsų keturkojis gali prisimąstyti veiklos, kuri bus pavojinga ir jam pačiam. Augintinis gali nuspręsti pabūti „alpinistu“ ir neįvertinęs savo jėgų nugriūti ir sunkiai susižaloti; gali kur nors užlįsti ir užtsrigti ar kitaip sukelti sau grėsmę. Tad kam gi rizikuoti? Ar ne geriau ramiai atostogauti žinant, kad mylimas augintinis saugiai laukia Jūsų sugrįžtant?

Kaip nugalėti stresą?

Dauguma gyvūnų augintojų vengia gyvūnų viešbučio paslaugų, teigdami, kad gyvūnas paliktas svetimoje vietoje patiria didelį stresą. Tiesa, kad kai kurie gyvūnai atsidūrę naujoje aplinkoje elgiasi šiek tiek neramiai, tačiau paparstai šis stresas praeina per vieną dieną. Paliktas vienas namuose gyvūnas stresuos visą Jūsų išvykos laikotarpį. Nerimaujantiems, kad jų gyvūnas itin sunkiai adaptuosis naujoje aplinkoje, specialistai pataria į viešbutį kartu su gyvūnu atvežti ir jo guolį ar kokį nors žaislą, kad jis turėtų kažką savą, pažįstamą, kas primintų namus.
Šeimininkui pageidaujant, augintinis netgi gali būti šeriamas tuo pačiu maistu, kokį gauna namuose. Taip išvengiama dar vieno nereikalingo pokyčio, sukeliančio stresą. Tai itin aktualu katėms, nes jos yra gyvūnai, mėgstantys gyventi pagal rutiną. Bet koks įprastos dienotvarkės pokytis joms kelia neigiamas emocijas ir nerimą.
Jei gyvūnas yra itin prisirišęs prie šeimininko – nuolat sekioja paskui, reikalauja dėmesio ir neatsitraukia nė per žingsnį net tuomet, kai einama vonią, likęs vienas jis gali patirti nemenką šoką. Siekiant to išvengti, prieš išvykimą reiktų palengva mokyti augintinį savarankiškumo ir didesnio pasitikėjimo savimi. Karts nuo karto palikite jį ilgesniam laikui vieną, neleiskite visą laiką būti greta. Atiduodami jį į gyvūnų viešbutį kartu palikite ir kokį nors savo daiktą, kad augintinis galėtų užuosti Jūsų kvapą ir jaustis ramesnis. Pirmąsias dienas, kol vyks adaptacija, gyvūnui tai tikrai palengvins nerimą.
Be to, labai svarbu, kad ir pats šeimininkas nerodytų neigiamų emocijų – gyvūnai jas puikiai jaučia ir perima šeimininkų nerimą. Palikdami augintinį gyvūnų viešbutyje, kur jis bus prižiūrimas patyrusių kvalifikuotų specialistų, galite jaustis visiškai ramūs.

Privalumai – akivaizdūs

Vienas svarbiausių privalumų paliekat augintinį gyvūnų viešbutyje yra tai, kad jis ten bus prižiūrimas patyrusių, gyvūnų psichologiją ir poreikius išmanančių specialistų. Gyvūnas viešbutyje bus ne tik tinkamai pašertas, pavedžiotas, bet ir bus stebima jo sveikatos būklė. Esant reikalui gyvūnas apžiūrimas kvalifikuotų veterinarų ir jam skubiai suteikiama reikiama pagalba. Šeimininkui pageidaujant, galimos įvairios kitos paslaugos – gyvūno „grožio procedūros“ – maudymas, šukavimas, kirpimas; dresūros pamokėlės ir kt. Jūsų augintinis atostogas leisdamas gyvūnų viešbutyje ne tik nepatirs nereikalingo streso, bet dar ir namo grįš išmokęs kažko naujo ar pagražėjęs. Leiskite atostogų malonumais pasilepinti ir savo keturkojui draugui!
Gyvūnų viešbutyje galite rinktis įvairias apgyvendimo sąlygas – vidaus, lauko ar vidaus/lauko voljerus. Itin mylimiems augintiniams šeimininkai gali užsakyti VIP kambarį, kuris bus įrengtas pagal užsakovo pageidavimus. Gyvūnų viešbutyje dirbantis personalas pasiruošęs padaryti viską, kad Jūsų gyvūnas jaustųsi patogiai.
Itin nerimastingi šeimininkai turėtų džiaugtis galimybę stebėti savo augintinį internetu – voljeruose įrengtos kameros, kurių dėka net ir būdami kitame pasaulio kampe bet kada galėsite pamatyti, kaip laikosi Jūsų keturkojis draugas.
Gyvūnų viešbutyje augintinis net ir nebūdamas šalia šeimininko jausis reikalingas, mylimas ir neužmirštas. Gyvūnus prižiūrintys specialistai ne tik juos pašers, išves pasivaikščioti, bet ir pabendraus, pažais – leis pasijusti kaip namuose ar šeimoje.
Nesvarbu, kokį gyvūną beaugintumėte, Baltijos kinologijos centro specialistai pasiruošę jais pasirūpinti. Šiame gyvūnų vešbutyje maloniai laukiami visi smulkūs augintiniai – šunys, katės, šeškai, triušiai, paukščiai ir kt. Pasisitenkime kartu, kad Jūsų atostogos augintiniui netaptų našta!

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu