Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Kačių kastracijos akcija vis dar vykstaDalintis Facebook'e

2011 kovo 09 d., Trečiadienis, 15:13

Atėjus pavasariui ir atšilus orams katės pradeda poruotis ir daugintis. Bandydama užkirsti kelią laukinių kačių populiacijos augimui  Gyvūnų globėjų asociacija nuo šių metų kovo 15 d. vykdo kačių kastarcijos akciją. Prie šios akcijos kviečiame prisijungti ir Jus. Akciją remia Gyvūnų globėjų asociacija, tad užpildžius prašymą ir sugavus laukinę katę, ji bus kastruojama su 50% nuolaida: katino kastracija kainuos 40 Lt, katės – 60Lt. Jeigu neįmanoma pagauti katės ir ji visiškai sulaukėjusi, skolinsime gyvūnui nepavojingas specialias gaudykles. Iškastravus gyvūną, kaip skiriamasis ženklas pakerpama kairė jo ausytė, jis paskiepijamas nuo pasiutligės ir paleidžiamas ten, kur ir gyveno.
Visi norintys kreipkitės tel. 837 322 333 arba 837 727 208. Būtina išankstinė registracija.
Laukinės katės. Paliktos savo šeimininkų arba pasiklydusios nekastruotos naminės katės susivienija į kolonijas ir apsigyvena parkuose, apleistuose namuose, mūsų kiemuose ir daržinėse. Namais tampa bet kuri vieta, kur galima rasti ėdesio ir šioki tokį prieglobstį. Ilgesnį laiką nekontaktuodamos su žmonėmis jos sulaukėja. Blogai ir tai, kad naujai gimę kačiukai jau nuo pirmos dienos taip pat yra laukinukai - jie į šį pasaulį ateina su instinktu vengti žmonių. Tai reiškia, kad jie niekada nebus šeimos nariais. Blogiausia, kad tokių sulaukėjusių kačių skaičius auga itin sparčiai. Tam kelio nepastoja net ir itin prastos jų gyvenimo sąlygos. Užkirsti tam kelią gali tinkama naminių kačių priežiūra ir atsakingas šeimininkų požiūris į jų veisimą. Kastruokite savo katę, jei neesate garantuoti, kad rasite namus visiems atvestiems jaunikliams. Dabar tam itin tinkamas metas, nes taikomos nuolaidos ir naminių kačių kastracijai: katino kastracija akcijos metu kainuoja 50 lt, o katės – 90 lt.
Manote, kad katė nenusipelnė gyventi vien dėl to, kad yra laukinė? Nesileiskite paveikiami mitų apie jas. Atraskite gailestingą sprendimą, kuris tikrai veikia...
Laukinės... ar benamės.
Laukinės nelygu žodžiui „benamės“. Benamė katė - tai katė, kuri buvo palikta arba pabėgo iš namų ir pasiklydo. Benamės katės gali būti iš naujo suvisuomenintos ir prijaukintos. Suaugusios laukinės katės dažniausiai nebegali būti suvisuomenintos ir nenori prisitaikyti prie gyvenimo namuose su žmonėmis. Tad užuot gaišę laiką mėgindami prijaukinti laukines kates, prisidėkite prie jų kastracijos. Tik tai padės mažinti nevaldomai besiplečiančią jų populiaciją.
Mitas: laukinės katės gyvena trumpą ir varganą gyvenimą, todėl geriausiai jas išgaudyti ir užmigdyti.
Realybė: tyrimai parodė, kad laukinių kačių gyvenimo trukmė tokia pati kaip ir naminių. Infekcinėmis ligomis jos taip pat serga ne dažniau už namines. Tad eutanazuoti sveiką laukinę katę yra visiškai nehumaniška ir neprotinga. Maža to, tokie tokie nehumaniski sprendimo budai visiškai nemažina jų populiacijos, nes išnaikinus vieną kačių koloniją, į jų gyvenamąją vietą atsikrausto kita. Neretai ji būna dar didesnė ir veislesnė.
Ką dar derėtų žinoti apie kastraciją?
1. Manoma, kad prieš sterilizuojant katę, ji turi atsivesti kačiukų – tai tėra mitas. Kuo ankščiau sterilizuosite savo augintinę, tuo geresnė jos sveikata bus ateityje. Vėlyva sterilizacija didina gimdos infekcijos bei pieno liaukų vėžio tikimybę. Jei katė bus sterilizuota iki pirmos rujos (6-9 mėnesių amžiaus), tikimybė susirgti šiomis ligomis sumažėja iki 70%.
2. Tikima, kad kastracija pakeičia augintinio charakterį. Tai visiškai nepagrįsta nuomonė. Kastruotas gyvūnas būna sveikesnis, ramesnis, ilgiau gyvena ir sukelia daug mažiau problemų savo šeimininkams.
Kartu mes galime sumažinti laukinių kačių populiaciją! Nustokime skųstis, kad atėjus pavasariniam morčiui negalime naktimis miegoti, kad mažus kačiukus tąso vaikai, kad laukiniai katinėliai serga ir miršta kieme, kad ieškodami maisto lenda į laiptines ir rūsius.
Trap-Neuter-return (Pagauk-Iškastruok-Grąžink) – tai humaniškas ir efektyvus metodas laukinių kačių populiacijos kontrolei.


Akcijos iniciatorė GYVŪNŲ GLOBĖJŲ ASOCIACIJA


Paremti šią akciją ir visą GYVŪNŲ GLOBĖJŲ ASOCIACIJOS veiklą bei padėti gyvūnams galite pervesdami pinigų į šią sąskaitą:
GYVŪNŲ GLOBĖJŲ ASOCIACIJA
Įm. kodas: 135468522
Ūkio bankas Kauno skyrius. Banko kodas – 70117
Atsiskaitomoji sąskaita – LT93 7011 7000 0170 0937

SWIFT code UKIO LT 2X

Gyvūnų globėjų asociacijos kontaktai:
tel.: 8 ~ 37 32 23 33; 8 686 44 828,
elektroninis paštas: gga@animal.lt

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu