Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Kalaitės Džesės skaudi istorijaDalintis Facebook'e

2012 balandžio 25 d., Trečiadienis, 17:10

Užvakar į gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą „Nuaras“ paskambino moteris ir pranešė, kad Juozapavičiaus pr. sandėlių teritorijoje voljere yra labai apleistas, neprižiūrėtas ir ligotai atrodantis šuo. Apie gyvūną buvo pranešta ir valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai - šiandien jos prašymu „Nuaras“ paėmė kankinamą gyvūną.
Nuvykus į Juozapavičiaus pr. paaiškėjo, kad situacija kur kas blogesnė nei manyta – vokiečių aviganio veislės mišrūnės, vardu Džesė, sveikatos būklė tiesiog tragiška. Gyvūnų paimti atvykusi specialistė prisipažino, kad taip apleisto ir neprižiūrėto šuns jai neteko matyti per visus darbo metus. Tai, kad kalė turi rimtų sveikatos problemų, matyti vien į ją pažvelgus – ji visa nusišėrusi, šiek tiek kailio likę tik ant galvos, kojų ir uodegos, o jos visa oda pleiskanota . Gyvūno savininkas dėl to problemos nematė ir nuvykusiai specialistei atrėžė, kad augintinę gydo, tik paklaustas, kurioje veterinarijos klinikoje, nesugebėjo atsakyti...Maža to, vyras ne tik kad nejautė jokio gailesčio savo augintinei, nedavė nė cento jos gydymui, bet dar ir sugebėjo visišškai abejingu veidu paklausti, kodėl „Nuaras“ jam neatgabeno kito, sveiko ir gražaus šuns...Viską apvainikavo dar skambesnė jo frazė „O jei šuo (Džesė) būtų su kailiu, tai dar pats „Nuaras“ jam už gyvūną turėtų sumokėti...“.
Džesei jau apie septyneri metai amžiaus, tad kyla klausimas, kiek laiko iš savo gyvenimo ji praleido besikankindama. Kalė tokia apleista, kad ją kamuoja visa virtinė ligų. Atvežus Džesę į „Nuarą“, ją apžiūrėjo veterinarijos gydytojas ir nustatė, kad gyvūnas yra sulysęs, įtariama medžiagų apykaitos sutrikimas dėl nesubalansuoto šėrimo. Nuo gyvūno odos sklinda nemalonus specifinis kvapas, kurio priežastis – Malasezijos grybelio pažeistas visas gyvūno kūno paviršius. Šuns oda žaizdota, pleiskanota, o kailis beveik visiškai nuplikęs. Gyvūnui taip pat nustatyta poodinė Demodex canis erkė. Dėl nuolatinės alerginės odos būsenos išsivystė antrinė juodoji akantozė. Pūlingos išskyros iš akių ir ausų byloja apie stiprų pūlingą konjunktyvitą ir otitą.
Šios išvardintos ligos yra pavojingos ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms, tad Džesės nepriežiūra kėlė didelę grėsmę ir aplinkiniams – darbuotojams, praeiviams ir kitiems teritorijoje besilankantiems žmonėms ir gyvūnams – jie galėjo užsikrėsti sunkiai pagydomomis ar visai nepagydomomis ligomis ir jas toliau platinti.
Jei Džesės šeimininkas (jei jis nusipelnė tokio vardo) būtų laiku susirūpinęs „mylimos“ augintinės sveikata, būtų pavykę ją išgydyti, tačiau dabar, kai ligos kalaitę kankina jau nebe pirmus metus, padėti jai nebegali net kvalifikuoti specialistai. Matydami Džezės kančias skaudančia širdimi tegalėjome priimti vienintelį racionalų ir humanišką sprendimą – leisti kalaitei iškeliauti į „šunų rojų“. Deja, bet ši žiauri istorija ir lieka tik dar vienu liūdnu pasakojimu, nes atitinkamos tarnybos nepasirūpino, kad Džesės „šeimininkas“ būtų nubaustas už gyvūno pražudymą. Belieka tikėtis, kad šis vyras nenuspręs padėti dar vienam gyvūnui iškeliauti į šuniukų rojų...
DSCF0889.JPG DSCF0890.JPG

DSCF0893.JPGDSCF0894.JPG

DSCF0899.JPGDSCF0902.JPG

DSCF0903.JPGDSCF0911.JPG

DSCF0912.JPGDSCF0919.JPG

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu