Krašto žinios. Gandriukas sparčiai auga
2010 liepos 07 d., Trečiadienis, 21:07
Gyvūnų globėjų asociacija gauna daugybę pranešimų apie gyventojų išgelbėtus gyvūnus. Mes labai džiaugiamės, kad žmonės vis aktyviau įsijungia į savanorišką gyvūnų globą ir tai jau, nors ir pamažu, visgi tampa neatsiejama mūsų krašto kultūros dalimi. Vieną istoriją norime pagarsinti. Istoriją apie sumanų senyvą kaimo žmogų aprašė druskininkietė Agnė, kuri yra didelė žirgų ir kitų gyvūnų mylėtoja. Nors Agnė dar mokosi mokykloje, tačiau neatsisako pagelbėti gyvūnams. Šioje istorijoje mus labiausiai nustebino ir nudžiugino, kad visą savo gyvenimą kaime nugyvenęs garbaus amžiaus senukas daugeliu atvejų yra sumanesnis ir išmintingesnis už daugelį jaunų, aukštus mokslus baigusių miestelėnų. Iškritus gandriukui jis nepuolė skambinti, reikalauti, keiksnoti valdžios ir nepriklausomos Lietuvos, ieškoti kaltų ar tų kas pasirūpintų. Žmogus tiesiog natūraliai suprato kokios pagalbos paukščiui reikia, kad jam geriausia likti miškų apsuptoje sodyboje. Nepagailėjęs savo pensijos pirko mėsą. Linkime sėkmės gerbiamam p. Valatkevičiui, jaunimui - pasisemti jo natūralios išminties, o gandriukui - kuo greičiau užaugti, išskristi ir vėl sugrįžti namo...Skaitykime...
Baltasis gandriukas
Lietuvoje gausu baltųjų gandrų, kurie yra laikomi nacionaliniais paukščiais. Nuo seno jie gerbiami žmonių, laikomi sodybų, kuriose įsikuria globotojais, santarvės nešėjais.
Šiais metais gandralizdžiuose ypač gausu jauniklių, todėl tėvams sunku juos išmaitinti. Dažnai silpniausi ar ligoti mažyliai būna išstumiami iš lizdo. Taip nutiko ir Varėnos raj. Žeimių kaime. Šalia sodybos esančiame gandralizdyje buvo net keturi mažyliai, tačiau dabar yra tik trys, nes vieną motina palengva nuleido ant žemės. Pūkuotą dar visai neapsiplunksnavusį gandriuką priglaudė kaimo gyventojas V.Valatkevičius. Senyvo amžiaus žmogus nepagailėjo savo laiko ir pinigų, todėl dabar gandras yra jau apsiplunksnavęs ir pradeda žengti savo pirmuosius žingsnius. Mažylis noriai ėda, mankština savo sparnus, triukšmingai pasitinka kiekvieną įėjusį į kiemą ir ruošiasi savarankiškam gyvenimui.
Džiugu,kad yra žmonių, kurie suteikia pagalbą nukentėjusiems gandrams.
Agnė Žūkaitė, Druskininkai