Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Žaliakalnio šuniukų istorijaDalintis Facebook'e

2010 rugpjūčio 05 d., Ketvirtadienis, 19:38

Antradienį ir trečiadienį Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą „Nuaras“ užplūdo Kauno Žaliakalnio turgavietės darbuotojų, lankytojų skambučiai, jog turgavietėje kažkas paliko vokiečių aviganio mišrūnų šuniukus. „Nuaro“ darbuotojai bandė susitarti, jog ten šuniukai laikinai pabūtų, paskelbė skelbimą su vieno iš pranešėjų telefonu, tačiau skambučiai netilo su prašymais padėti. Žmonės sakė, kad šuniukai čia jau bemaž savaitę. Trečiadienį paaiškėjo, kad vieną šunelį kažkas priglaudė, o penkis skubiai reikia paimti, nes kraunamos malkos ir šuniukams vietos nebelieka. Gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba „Nuaras“, kartu su Gyvūnų globėjų asociacija priėmę sprendimą šunelius paimti į gyvūnų globos namus, nuskubėję rado 5 šunelius.

„Susirinkę žmonės dėkojo, jog atvykome, ir šuniukai saugiai augs prieglaudoje“, – pasakojo Lolita.

Vos parvežtus šunelius, kaip ir visuomet, „Nuaro“ veterinarijos gydytojai apžiūrėjo, pasvėrė, sudavė vaistukų nuo kirminų, suvakcinavo, nufotografavo, nuotraukas paskelbė internete. Jie laukia naujų šeimininkų.

Šis iškvietimas nebuvo niekuo ypatingas ar išsiskiriantis iš kitų, kurių kasdien gauname dešimtis. Tačiau taip atrodė ir atrodo tik mums, kasdien nuoširdžiai dirbantiems savo darbą, dieną naktį skubantiems gelbėti gyvūnų, kol neperskaitėme šios žinutės:

http://www.lese.lt/lt/gelbejimu_dienorastis/news.4456

Eilinį kartą esame įskaudinti ir apkaltinti kitų gyvūnų globėjų, kuriems atrodo, jog jie gyvūnus myli labiausiai ir rūpinasi geriausiai, tačiau, kaip ne kartą esame patyrę,  visa globa dažnai užsibaigia interneto forumuose, o ne realia pagalba gyvūnui – taip buvo ir šį kartą, šuneliai nebuvo paimti globoti, o liko vargti turgaus teritorijoje.

Jau daugiau nei 2 metus, vis vienaip ar kitaip šmeižiami, stengiamės nesivelti į kitų metamus kaltinimus, intrigas, nes tiesiog neturime tam laiko, o ir nemanome, kad gyvūnams nuo to bus geriau, bei vis viliamės, kad susipras ir nustos „drabstyti“ kitus siekdami sugraudinti visuomenę, o galbūt prisitraukti ir daugiau rėmėjų – juk žmonės visuomet nori padėti „geriesiems“.

Visus informuojame, jog šis tinklapyje parašytas teiginys „juk vien uz skiepa pasiims 60 lt ir dar t.t. (siaip jeigu ka skiepo kaina max. 25lt, taigi antkainis nezmoniskas). Man seniai atrode keista politika, vietoje to, kad sterilizuotas kalytes dovanotu (o neparduotu) tai mazu suniuku vadas ima ir uz pinigus "dovanoja" (ir tai ne veltui ima dazniausiai, nemaisykim savanorisko aukojimo)“  neturi jokio pagrindo ir yra tiesiog šmeižikiškas. „Nuaras“ prieglaudos šunų niekada nepardavinėjo ir nepardavinėja – už šuniuką galima paaukoti laisva valia į aukų dėžutę, o skiepas niekada, net klinikos pacientams, nekainavo 60 Lt, jau nekalbant  apie prieglaudos gyvūnus, kurie dažnai yra vakcinuojami nemokamai. Gyvūnų vien Kauno regiono prieglaudoje yra per 160, tačiau mes niekada negraudiname visuomenės, jog šuniukai neišgyvens, jei jūs nepaaukosite mums pinigų, ir tuo tikslu nepublikuojame tūkstantinių skolų sąrašų su primygtiniu prašymu jas padengti. Ir atsakingai pareiškiame, jog jokių Europos Sąjungos lėšų nesame gavę, savivaldybė neapmoka nei už gyvūnų gydymą, nei už gyvūnų vakcinavimą, nei už gyvūno laikymą pasibaigus jo karantino laikotarpiui, t. y. praėjus 10–14 dienų. O tokių, jau „pragyvenusių“ skirtą laiką, yra dauguma...

Dar daug ką galime pasakyti ir pateikti iškalbingų faktų, galinčių visuomenę paskatinti kitaip pažiūrėti į „gerųjų“ gyvūnų globos organizacijų pateikiamą „rožinę“ tikrovę, tačiau, kaip minėjome, vardan gyvūnų kol kas nutylėsime. Tikimės bendradarbiavimo ir geranoriškumo, juk mūsuose vargstančių gyvūnų yra tiek daug, jog esamų organizacijų ir pajėgumų jiems pagelbėti yra netgi per maža.

 O dabar tiesiog patys paskaitykite, čia publikacijos „NESPĖJOM padėt: Kaunas: "Zanavykų chebrytės" pilna kartoninė dėžė prie konteinerio“ tekstas:

Ši mažoji Zanavykų "respublika" įsikūrė Kauno Zanavykų turgavietėje, prie šiukšlių konteinerių. Piliečių nemažai: visas kvartetas (keturios mergytės) ir vienas sopranukas. Dėžutė, kurioje pūpsojo ši "chebrytė", ankštoka, bet, matyt, "ponai" buvę šeimininkai, šių keturkojų mamytės kankintojai, didesnės nerado. Kankintojai? O kaip kitaip pavadinti žmones, kurie taip atsikrato prieauglio? "Caca lelia"? Panašu, kad pakasti nespėjo, o parduot, kaip matom, nepavyko.....tai kas beliko? Galvoja sau "ponai" tuštalai:....."Ooooooooo, gi stovi DĖŽĖ, hmmmm... mažoka ..... " pagalvojo..... "ai, taigi pasispaus, prisiglaus vienas prie kito, ir kaip nors, kaip nors juk palauks, kol konteinerius ir šiukšles šalia pastarųjų renkanti mašina atvažiuos... "Palauks, kur dėsis" - galvojo su savo akmeniu vietoje širdies.

Stebukliukas, kad p.Henrieta iš turgaus teritorijoje esančios veterinarijos klinikos (ARVETA, Zanavykų g. 25H) pamatė šią persigandusių akelių pilną "lobių skrynelę". Nepraėjo kaip šimtai kitų -  skubančių, nematančių, negirdinčių rūškanotų veidų. Ir su visa dėžele parlingavo į savo vet.kliniką atgal. Kol kas zanavykučiai laikomi turgaus teritorijos malkinėje ir globojami minėtos veterinarijos klinikos darbuotojų, ypač p. Henrietos.

Taip, nieko naujo akmeninių širdžių fronte, juk šimtai tokių istorijų, žinom. Bet, matot, atėjo tos terirorijos ūkvedys ir pasakė, kad į malkinę bet kada gali būti atvežtos ir kraunamos malkos. Ir, šiukštu, būgu, šuneliai turi dingti iš ten. Žinot, čia juk "bobų reikalas", taigi į kalbas "dėdė" ūkvedys nelabai ir eina. :) Na, čia juk tokios nesąmonės dedasi toje malkinėje. Gelbėti, užjausti, nelikti abejingiems nemadinga ir nevyriška. Taigi stogelis virš galvos dėka Henrietos mažyliams yra, bet ar ilgam?...

Tiesiog prašytume atkreipti dėmesį, pasukti galveles. Gal jūsiškės turės kokių minčių? Arba gal galite padėti, tiesiog geranoriškai viešindami šią istoriją, kad Kauno Zanavykų turgus praturtėjo maža gyvybės pilna dėžele prie konteinerio? Gal kas ieško sau panašių šuniukų? Gal kas norėtų išmestukams suteikti laikinus namus?

IEŠKOM, LAUKIAM IR DĖKOJAM UŽ NEABEJINGUMĄ HENRIETAI!

PAPILDYTA: Šiandien sužinojom, kad kažkas iš Zanavykų teritorijos darbuotojų (šuniukų globėjai p. Henrietai nežinant) iškvietė Kauno karantinavimo įmonę, kuri tik gavus skambutį su malonumu surinko visus šunelius (tik įdomu, ar tikrai nežinojo, jog jais jau rūpinasi p. Henrieta, juk matėsi indukai, paklotėliai, sutvarkytos sąlygos jiems ten glaustis uždaram pastatėlyje, panašiame į voljerą?) Kitaip tariant, geri norai per vieno žmogaus didelį troškimą šuneliais atsikratyti ir išmesti juos iš to mažyčio saugaus kampelio (pati teritorija, patikėkit, tikrai labai didelė) pavirto į nieką. Na ką, vadinasi, „Nuaras“ tikrai nėra taip apkrautas gyvūnais, jei jau taip skubama susirinkti dar papildomas penkias galveles.

Ką gi, jei vis tiek kažkas norėsit išgelbėti nors vieną iš "zanavykučių", kreipkitės į „UAB Nuarą“. Tik, deja, jie jau nebebus dovanojami, o turės tam tikrą kainą litais, bet ko nepadarysi, labai norėdamas pagelbėti gyvūnui.

IR PIKTA, IR LIŪDNA...O taip tikėjom, kad jiems pasiseks susirasti tinkamus namučius. 

 

indėniukė Sukurta: 2010-08-04 Naujienos numeris: 4456 Peržiūrėjimų skaičius: 440

Komentarai

Indeniuke (2010-08-05)

Butent, Henrieta ta pati sake, kad butu jau beveik visus padovanojus, o dabar jie tarp kitu kruvos suneliu ir dar parduodami, juk cia kiekveinam aisku ten kur daug sunu (ir tikrai visokiu, ir sveiku, ir ligotu) ten tokiems maziams be imuniteto (o is karto buvo suskiepinti Nuare) "tik ir buti" , reikia kaip tik atskirti nuos visu, o galu gale Nuare tiek sunukiu, kurie jau virs metu tai zinoma, kad visi ims tokius, o tuos kitus vel niekas neziures :( Nesuprantu kam imti tuos, kurie turejo daug daugiau sansu? Tegu geriau senbuvius reklamuoja, bet ka gi viskas aisku, juk vien uz skiepa pasiims 60 lt ir dar t.t. (siaip jeigu ka skiepo kaina max. 25lt, taigi antkainis nezmoniskas). Man seniai atrode keista politika, vietoje to, kad sterilizuotas kalytes dovanotu (o neparduotu) tai mazu suniuku vadas ima ir uz pinigus "dovanoja" (ir tai ne veltui ima dazniausiai, nemaisykim savanorisko aukojimo).

Dinka (2010-08-05)

šiandien buvau pas Henrieta, vargšė vos ašaras laikė, spėjo padovanot tik vieną šuniuką, o iki šiandien dar 4 pageidavo, bet koja pakišo nuaras, kadangi jupos skiepina, skiepai pas juos 60 lt, tai šuniukai turės jau kainą, o kas bligiausia sakė juos išvežė i užliedžius.....labai gaila....

Juste (Lesė) (2010-08-04)

Tikekimes suniukai ras namus

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu