Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Prašymas išspręsti VšĮ „Ąžuolyno meškučiai“ gyvūnų gerbūvio klausimą Dalintis Facebook'e

2010 gruodžio 29 d., Trečiadienis, 13:28

 

Gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba „Nuaras“ gavo Kauno miesto gyventojos skundą dėl VšĮ „Ąžuolyno meškučiai“ laikomų gyvūnų, kuriame rašoma :

" 2009 m. rugsėjo mėn. mano dukra pradėjo lankyti cirko repeticijas VšĮ „Ąžuolyno meškučiai“ adresu Juozapavičiaus pr. 25a, Kaune. Kadangi dukrą į repeticijas lydėdavau, susipažinau su vadove Agne bei cirko direktoriumi Nikolajum (Mykolu) Zobovu. Po truputi pradėjau pastebėti žiaurų direktoriaus elgesį su žmonėmis ir gyvūnais.<...katės buvo laikomos Juozapavičiaus pr.25a, šaltoje, tamsioje patalpoje, mažuose narvuose, o tiksliau daržovių konteineriuose, kuriose vos turėjo vietos apsisukti. Kai užsiminiau direktoriui apie žiaurias gyvūnų laikymo sąlygas išgirdau pažadą, kad katėms bus įrengtos šiltos ir erdvios katidės (tai buvo 2009 m. gruodį)..>

<...Šių metų spalio gale pamačiau kad patalpose kuriose turėjo būti apgyvendintos katės, patalpinta ožka...>

<Mane jaudina ir kitų Juozapavičiaus pr. esančių gyvūnų laikymo sąlygos. Pati mačiau narvus kuriose laikomos meškos. Narvai maži apie 2 m ilgio, meškos vos gali juose apsisukti. Atsistoti ant užpakalinių kojų, kas meškoms yra būdinga, galimybių neturi, nes narvai per daug žemi. Joms visiškai nesudaromos sąlygos nei žiemos nei vasaros metu išeiti į lauką, nors voljeras įrengtas, tačiau vasarą jame ganosi ožka. Taip pat per meškų voljerą maždaug 1,5 m virš žemės ištemti elektros laidai. Kai užsiminiau N. Zobovui, kad tai darbų saugos pažeidimas (esu darbų saugos specialistė) ir kad meška tokiame aukštyje esančius laidus pasiekia ir lengvai gali nutraukti, susižeisti pati ir sudaryti sąlygas susižeisti žmonėms, N. Zobovas man atsakė, kad meškos šiame voljere niekada nevaikšto ir kad jis tik „dėl akių“. Taip pat nerima kelia ir narvai kuriuose laikomos meškos, kadangi vieno narvo dugnas atlūžęs, o jame laikoma meška jau praeityje yra pabėgusi ir sužalojusi žmogų. Jei per išlūžusį dugną meška išeitų iš narvo, ji be jokių keblumų galėtų patekti į laisvę, nes nors paradinėje pusėje ir yra įrengtos grotos, tačiau galinėje patalpoje, kuri jungiasi su patalpa kur stovi meškų narvai, nėra durų izoliuojančių meškų patalpą, o svarbiausiai išdaužtas langas už kurio yra praėjimo takas. Pro čia meška gali patekti ne tik į cirko teritoriją, bet ir išeiti į viešą erdvę, taip sukelti grėsmę visuomenei.
Mano žiniomis A. Zobovienė nekartą matė kaip N. Zobovas mušė gyvūnus, marino juos badu ir kitaip kankino. Viena iš šių meškų mano žiniomis suluošinta, cirke nebedirba ir visą laiką priversta sėdėti ankštame narve.
Maisto trūkumo faktą patvirtina ir tai, kad suaugusi meška tesveria tik apie 45 kg, kai normali šios rūšies atstovė siekia 150 kg svorį.
Balandžiai laikomi taip pat patalpoje tiek žiemą, tiek vasarą be galimybės išeiti į lauką. Patalpa nevaloma tiek, kad išmatomis aplipusių paukščių kojos neleidžia jiems paskristi.
Siaubą kelia ir dar vieno gyvūno, nelegaliai įsigytos šimpanzės Reginos gyvenimo sąlygos...>

<...Prašau nedelsiant išspręsti gyvūnų gerbūvio klausimą – įpareigoti savininką skubiai pakeisti netinkamas laikymo, šėrimo ir mociono sąlygas bei užtikrinti gyvūnų gerbūvį arba konfiskuoti gyvūnus.
Mano žiniomis dėl netinkamų sąlygų ir žiauraus elgesio kenčia tokie gyvūnai:
2 meškos, Kemerūninė ožka, šimpanzė, žalioji markata, 3 Kaukazo aviganių veislės šunys, 1 Vidurinės Azijos aviganis, apie 20 balandžių...>> rašoma kaunietės skunde kuris yra adresuotas ne tik "Nuarui" bet ir kitoms net 7 institucijoms -  Kauno miesto savivaldybės administracijos Direktoriui, LR Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybai, Kauno m. savivaldybės tarybos Gyvūnų globos ir priežiūros tarybos Pirmininkei Orintai Leiputei, Kauno m. VPK, Kauno RAAD, Gyvūnų globėjų asociacijai.

Apie VšĮ „Ąžuolyno meškučiai“ cirką rašoma 2010 12 29 d straipsnyje "DELFI" portale

Apie atliktą patikrinimą skaitykite lrytas.lt portale, Kauno dienos portale


Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu