Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Reikalinga pagalba arkliams!Dalintis Facebook'e

2012 kovo 21 d., Trečiadienis, 14:11

Gyvūnų globėjų asociacija gavo tokį pagalbos prašantį laišką - nelikime abejingi ir padėkime kenčiantiems gyvūnams:

Kreipiuosi į Jus labai skubiu klausimu – reikalinga mūsų visų pagalba iš bado mirštantiems arkliams Hurgadoje, Egipte. Kiekviena valanda yra svarbi, gyvūnai labai išsekę, jie badauja jau apie keturis mėnesius. Du arkliai krito iš bado prieš mėnesį, šiuo metu liko septyni suaugę ir vienas kumeliukas. Jie gali kristi kiekvieną akimirką. Tačiau turiu Jums papasakoti visą istoriją.

 

Vakar vakare mane pasiekė ši žinia iš svetainės Facebook‘e „Lietuviai Egipte“. Informaciją į svetainę perdavė rusė mergina vardu Olga, kuri šiuo metu gyvena ir dirba Hurgadoje. Norėdama pajodinėti arkliais, ji nuėjo į vietinį žirgyną, esantį turistinėje zonoje priešais „La Perla“ viešbutį ir pamatė situaciją. Arklių šeimininkas prieš keturis mėnesius paliko savo turimą žemės sklypą su arklidėmis ir kitais pastatais. Dėl machinacijų perkant ir parduodant žemes, jo ieško teismai ir policija. Sargas, prižiūrintis paliktą teritoriją, papasakojo, kad šeimininkas visą tą laiką slapstosi ir gyvūnų nemaitina. Pašarų tiekėjas, kuris atveždavo maistą arkliams, jau seniai to nebedaro, nes jam niekas už tai nemoka. Dievai nematė to šeimininko, tačiau arkliais niekas nesirūpina ir be gerų žmonių pagalbos jie garantuotai žus iš bado.

 

Sužinojusi šią informaciją, paprašiau savo padėjėjo Egipte ją patikrinti. Ir štai ką tik gavau arklių fotografijas (atsiprašome už prastą kokybę – nuotraukos darytos mobiliuoju telefonu). Mano bičiulis susiskambino su minėta mergina, nuvažiavo į arklides, patikrino situaciją ir patvirtino, kad arkliai yra labai išsekę ir gali žūti kiekvieną akimirką. Keletas žmonių, besirūpinančių gyvūnų nelaime, susitiko ir aptarė veiksmo planą, tačiau dabar svarbiausia surinkti pinigų jų maitinimui ir priežiūrai. Arkliai labai ligoti, jiems reikalinga veterinarijos gydytojo pagalba. Išsekę ir išbadėję, jie baidosi žmonių ir kandžiojasi. Pirmiausiai reikėtų juos tiesiog reguliariai šerti. Savanoriai pasiruošę arklius pravedžioti ir išmaudyti. Jau šiandien buvo suorganizuota talka ir išmėžtos arklidės. Tačiau reikia visko: pašaro, vaistų, pakratų ir pan.

 

Egipte nėra jokių labdaros ir gyvūnų teisiėmis besirūpinančių organizacijų, kurios galėtų padėti šiuo klausimu. Vietinių gyventojų požiūris į gyvūnus yra labai žiaurus ir pragmatiškas – gyvūnai vertinami tik kaip pajamų šaltinis. Žinau, kai kas iš Jūsų pasakysite, kad visų gyvūnų išgelbėti negalima. Sutinku, tačiau šiems aštuoniems arkliams mes TIKRAI GALIME PADĖTI.

 

Todėl kreipiuosi į visus širdingus žmones: padarykime kartu gerą darbą, išgelbėkime keletą gyvybių! Padarykime tai realiai, neapsiribokime plepalais ir demagogija apie meilę gamtai ir pasauliui, praleiskime tuščiažodžiavimą apie žiaurius ir neatsakingus egiptiečius. Geriau pagalvokime, kaip galime pakeisti situaciją patys. Tie iš Jūsų, kurie esate bent kartą buvę mūsų namuose, žinote, kad atsakomybė už gyvus padarus mums nėra tušti paistalai. Prieš keletą metų iš Egipto į Lietuvą radau būdą parsivežti kalaitę Kapučiną. Šį rudenį į savo namus Hurgadoje paėmiau du laukinius šuniukus. Būdama Egipte, visuomet maitinu visą būrį laukinių dykumos šunų, ne vienam jų suradome šeimininkus. Todėl apeliuoju į Jūsų širdies dosnumą – padarykime visi kartu tai, ką tikrai galime, padėkime šiems arkliams bent jau išgyventi šiomis dienomis. Esu tikra, kad laikui bėgant, atsiras ir daugiau žmonių iš kitų šalių, neabejingų jų likimui. Žinau, kad ši žinia bus paskelbta per vietinį El Gunos radiją.

 

Taigi, siūlau veiksmo planą:

Visi, kas ruošiatės važiuoti į Egiptą, ar esate Hurgadoje šiuo metu, prašome prisidėti prie gelbėjimo kampanijos pinigais, pašarais, savanoriška pagalba ir pan. Kontaktinis asmuo Hurgadoje, kuris prisiėmė atsakomybę už šį projektą, yra mano bičiulis Ragab El Azab. Jo tel. +20122946604 (kalba arabiškai ir angliškai).
Visų žmonių, kurie yra pasiruošę padėti, prašau pervesti savo paaukojimus į mano sąskaitą Swedbanke. Jūsų persiųstus pinigėlius kruopščiai registruosiu ir reguliariai pranešiu apie situaciją. Mano bičiulis Ragabas šiuos pinigus galės iškart išgryninti bankomate. Taigi, neprarasime pinigų tarptautiniams pavedimams, tiesa, bankas atskaičiuos 2% nuo išimtos sumos už išgryninimą. Šiuo būdu atsiskaitau už savo šunų maitinimą Hurgadoje.
Už surinktus pinigus pirksime pašarus, apmokėsime veterinarijos gydytojo ir vaistų išlaidas. Tai svarbiausia šiuo metu. Šių pinigų neduosime jokiems pašaliniams žmonėms, patys griežtai kontroliuosime kiekvieną centą, taigi, apie jokius avantiūristinius pasipelnijimus negali būti nė kalbos.

Pinigus galite sumokėti grynais, arba pervesti į banko sąskaitą

Gavėjo bankas: AB BANKAS „SWEDBANK“.
Gavėjo sąskaitos nr.: LT257300010075952643.
Gavėjas: Dalia Braziulytė – El Amary, Varpo gt. 21, Kaunas LT-51308.
Mokėjimo paskirtis: Arklių gelbėjimo kampanija.

Mes su arkliais labai laukiame kuo skubesnės Jūsų pagalbos ir atsiliepimų!

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu