Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Seimui rūpi ir gyvūnaiDalintis Facebook'e

2010 birželio 17 d., Ketvirtadienis, 23:33

http://www.delfi.lt/news/daily/ecology/serganciai-katei-neiskvietus-veterinoriaus-gali-tekti-sesti-i-kalejima.d?id=33617507

 

Sergančiai katei neiškvietus veterinoriaus, gali tekti sėsti į kalėjimą Eglė Samoškaitė, www.DELFI.lt

 

Alkstantį šunį prie grandinės pririšę žmonės, sergančią katę likimo valiai palikę jos šeimininkai arba paliegusią kumelę tvarte įkalinę kaimiečiai gali sulaukti viešųjų darbų, arešto, baudos arba vienerių metų kalėjime. Taip nutiktų, jeigu Seimas pritartų Baudžiamojo kodekso pataisai, kuria įtvirtinamos bausmės ne tik už žiaurų elgesį su gyvūnais bei jų kankinimą, jei dėl to jis žuvo ar buvo suluošintas, bet ir už apskritai kenksmingą elgesį.

 

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė minėtoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, bet tam, kad jos įgytų galią, parlamente būtini dar du balsavimai. Už tai, kad aplaidus elgesys su gyvūnais būtų baudžiamas, po pateikimo pritarė 38 Seimo nariai, bet 11 parlamentarų susilaikė.

Pataisas inicijavo keturi „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijos atstovai – Kęstas Komskis,. Remigijus Ačas, Dailis Barakauskas ir Andrius Mazuronis.

Pristatydamas iniciatyvą „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis sakė, jog tokios pataisos reikalingos dėl to, jog kai kurie gyvūnų šeimininkai savo augintinius palieka be priežiūros, nekviečia veterinoriaus bei taip kankina gyvūną.

DELFI primena, kad Lietuvoje kilus skandalui, kai Jurbarko jaunuoliai nuo tilto numetė kiemsargį šunelį Pipirą ir egzekuciją nufilmavo, parlamente imta diskutuoti apie bausmių smurtautojams prieš gyvūnus sugriežtinimą.

„Darbietė“ Dangutė Mikutienė siūlė laisvės atėmimo bausmę už žiaurų elgesį su gyvūnais pailginti nuo vienerių metų iki ketverių metų, bet po diskusijų komitetuose apsistota ties metų ir šešių mėnesių riba. Vis dėlto minimos pataisos Seime nėra priimtos ir teisinės galios neturi.

„Šilutės rajone, Stumbrių kaime yra ūkininkas Stirbys. Būtent dėl šio elgesio dveji metai byla yra teismuose, ginčai vilkinami. Viešinama ne tik spaudoje, bet jam mes nieko negalime padaryti, jis kiekvieną procesinį veiksmą skundžia, nes mes bandome administracine tvarka“, - pasakojo R. Žemaitaitis, aiškindamas siūlomų pataisų būtinumą.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu