Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Tytelių kaimą aplankė egzotiškas svečiasDalintis Facebook'e

2011 balandžio 04 d., Pirmadienis, 17:13


2011 m. balandžio 3 dienos rytą viena Tytelių kaimo (Kamajų apylinkė, Rokiškio rajonas) šeima buvo itin nustebinta. Janina Donelaitienė, viena iš minėtos šeimos narių, išėjusi į kiemą vištų buryje pastebėjo „svečią“ – kartu su naminiais paukščiais išdidžiai iškėlęs galvą vaikščiojo Lietuvos kraštams nebūdingas, egzotiškas paukštis – pelikanas.

Moteris pP4038524.JPGer pagalbos telefoną susisiekė su Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotoja Lolita Grėblikiene ir pranešė apie netikėtą radinį. Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotoja sakė, kad iš pradžių buvo sunku patikėti, kad tai nėra melagingas pranešimas, bet nuvykusi į Tytelių kaimą įsitikino, kad Donelaičių šeima sakė tiesą.
Pelikaną šeima buvo laikinai apgyvendinusi daržinėje, nors iš pradžių buvo priėmę net ir į namus. Paukštis atrodė sveikas, tebuvo šiek tiek sužeista koja – trūkusi plėvė. Tačiau tai rimtesnių problemų nesukels. Gyvūnų globėjų asociacija, perėmusi paukštį, susisiekė su ornitologais. Jiems apžiūrėjus gyvūną jo lyties nustatyti nepavyko, tačiau paaiškėjo, kad bet kokiu atveju pelikanas per mažai sveria – vos daugiau nei 5 kg (normalus svoris apie 10 kg). Taip pat ornitologai spėja, kad paukštis yra apie 2 metų amžiaus.
Pelikanas, dėl radimo vietos pramintas Titu, Gyvūnų globėjų iniciatyva apgyvendintas Ringauduose, „Baltijos kinologijos centro“ gyvūnų viešbutyje. Paukščiui ten suteiktos komfortabilios gyvenimo sąlygos.Jis gyvens ten tol, kol atgaus normalų kūno svorį. Prie egzotiškojo viešbučio gyventojo sveikatos gerovės prisidėjo ir AB „Išlaužo žuvis“ – Gyvūnų globėjų asociacija dėkoja šios įmonės direktoriui Dariui Svirskiui už paaukotus tris kibirus gyvos žuvies. Titas su malonumu ją lesa ir stiprėja. Tolesnis pelikano likimas dar neaiškus – iš pradžių reikia, kad paukštis sutvirtėtų, o tada Gvūnų globėjų asociacija lauks tolesnių LR Aplinkos ministerijos nurodymų, kaip elgtis su užklydusiu gyvūnu.
Norintieji padėti pelikanui taip pat gali prisidėti pervesdami pinigų į Gyvūnų globėjų asociacijos sąskaitą:
GYVŪNŲ GLOBĖJŲ ASOCIACIJA
Į. kodas: 135468522
Ūkio bankas Kauno skyrius. Banko kodas – 70117
Atsiskaitomoji sąskaita – LT93 7011 7000 0170 0937
SWIFT code UKIO LT 2X
Beje, Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojai įtaria, kad paukštis gali būti pasprukęs kažkieno augintinis, nes jis visiškai nebijo žmonių, leidžiasi paimamas, maitinamas. Tad jeigu kažką žinote apie šį pelikaną, prašome Jūsų atsiliepti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu